محدودیت‌های کرونایی در گناباد افزایش یافت

گناباد- ایرنا- فرماندار گناباد گفت: به دنبال اعلام وضعیت قرمز در این شهرستان از نظر شیوع کرونا، محدودیتهایی از روز چهارشنبه اعمال شده است.

حامد قربانی طی گفتگو با خبرنگاران افزود: بر این اساس محدودیتهای تردد وسایل نقلیه بین شهری با پلاکهای بومی و غیربومی از امروز آغاز شده و خروج خودروهای بومی و ورود خودروهای غیربومی به گناباد ممنوع است.

وی از مسافرانی که از سایر نقاط به گناباد سفر کردند خواست ظرف ۲۴ ساعت آینده نسبت به ترک این شهرستان اقدام کنند زیرا خودروهای دارای پلاک غیربومی اعمال قانون و جریمه می شوند.

فرماندار گناباد ادامه داد: فعالیت رده های شغلی ۲ ، سه و چهار از روز چهارشنبه در گناباد ممنوع است و تنها صنوف رده شغلی یک با رعایت پروتکلهای بهداشتی مجاز به فعالیت هستند.

وی گفت: فعالیتها و آموزش حضوری مدارس، دانشگاهها و مراکز آموزش عالی گناباد از امروز تا اطلاع بعدی تعطیل است و آموزشها باید به صورت مجازی انجام شود.

قربانی تعطیلی اقامه نمازجمعه، جمعه بازار، مراکز آموزش فنی و حرفه ای، زبانکده‌ها و سایر آموزشگاهها و کتابخانه های عمومی، سینما و مراکز نمایش و تئاتر، باغ تالارها و تالارهای پذیرایی، بوستانها، سالنها و مجموعه های ورزشی را از دیگر محدودیتهای کرونایی در این شهرستان ذکر کرد و افزود: برگزاری هرگونه آیین ترحیم، مجالس عروسی و اجتماعات ممنوع است.

وی با بیان اینکه در وضعیت قرمز کرونایی یک سوم کارکنان ادارات و سازمانها و نهادها باید در محل کار حضور یابند ادامه داد: این امر نباید خللی در روند خدمت رسانی به ارباب رجوع ایجاد کند بلکه با رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی باید ارایه خدمات به صورت کامل انجام شود.

فرماندار گناباد با انتقاد از عادی انگاری مردم نسبت به رعایت پروتکلهای بهداشتی گفت: بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزبشکی گناباد میزان استفاده مردم این شهرستان از ماسک به ۶۵ درصد کاهش یافته که این امر شیوع ویروس کرونا را تشدید می کند.

وی با بیان اینکه در تعطیلات نوروزی ۲۸۰ هزار نفر به این شهرستان سفر کردند افزود: در نتیجه افزایش سفرهای نوروزی و کاهش رعایت پروتکلهای بهداشتی شاهد موج جدید شیوع کرونا هستیم.

هم اکنون سه بخش با گنجایش ۱۷۰ تخت و یک بخش مراقبت‌ ویژه در بیمارستان علامه بهلول گنابادی برای درمان بیماران مبتلا به کووید ۱۹ فعال است.

بیمارستان دوم تخصصی درمان بیماران کرونایی در گناباد نیز با ظرفیت ۶۰ تخت طی دهه فجر در شهر بیدخت این شهرستان به بهره برداری رسید و پذیرای بیماران مبتلا به کروناست.

مرکز شهرستان ۹۳ هزار نفری گناباد در ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =