معاون استاندار تهران: دورکاری دستگاه‌های اجرایی به دقت پیگیری شود

تهران- ایرنا- معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران گفت: مدیریت محدودیت‌ها، رعایت پروتکل‌های بهداشتی، دورکاری، استفاده از ماسک، فاصله‌گذاری اجتماعی و پرهیز از عادی انگاری جهت قطع زنجیره انتقال کرونا ضرورت دارد و این مهم باید به دقت پیگیری شود.

به گزارش روز چهارشنبه استانداری تهران؛ غلامرضا عباس پاشا در نخستین جلسه شورای اداری استان تهران در سال ۱۴۰۰ اظهار داشت: از دستگاه های استان انتظار می رود تا به منظور تحقق نظام اداری پاسخگو در راستای افزایش سرمایه های اجتماعی، گام های مقتدرانه بردارند.

وی با اشاره به لزوم اصلاح و بازنگری در ساختار دستگاه های اجرایی افزود: تراکم جمعیت در استان تهران زیاد است و ساختار متناسب با جمعیت نیست؛ از اینرو از مدیران دستگاه ها انتظار می رود با همکاری استانداری و سازمان توسعه و مدیریت استان از دستگاه های ملی مطالبه داشته باشند.

عباس پاشا تاکید کرد: جهت واگذاری وظایف از سطوح ملی به استانی و از استانی به شهرستانی اقدام شود چراکه سبب تسهیل و تسریع امور می شود و افزایش اعتماد اجتماعی را به دنبال دارد.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران افزود: توسعه دولت الکترونیک و هوشمندسازی باید تسریع شود چراکه کاهش تردد و سفرهای درون شهری و قطع زنجیره کرونا را به دنبال دارد و در همین راستا ارائه استعلامات به صورت الکترونیکی و بر روی سامانه سیتاد به عنوان سامانه یکپارچه دولت باید صورت گیرد.

وی با اشاره به ضرورت صیانت از حقوق شهروندان در نظام اداری و تکریم ارباب رجوع ادامه داد: ملاقات مدیران با ارباب رجوع به صورت هفتگی مورد توجه قرار گیرد، ضمن اینکه ارتقا پاسخگویی، شفافیت و مقابله با گلوگاه های فساد در نظام اداری مورد تاکید است که در این زمینه ۱۷ گلوگاه فساد شناسایی شده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران به اهمیت جشنواره شهید رجایی و لزوم ارتقا اهداف این جشنواره اشاره کرد و گفت: دستگاه ها در راستای تحقق شاخص های جشنواره شهید رجایی اقدام کنند؛ به علاوه در راستای ارتقا کمی و کیفی ۳۲۰ مرکز رفاهی و نمازخانه ها اقدامات مختلفی صورت گرفته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha