۱۵ هزار میلیارد ریال در شبکه های آبیاری آذربایجان غربی هزینه شده است

ارومیه- ایرنا- استاندار آذربایجان غربی گفت: از سال ۱۳۹۵ تا به امروز، یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای ایجاد شبکه های آبیاری و زهکشی در اراضی استان هزینه شده است.

محمدمهدی شهریاری روز چهارشنبه در نشست رفع موانع طرح های آب و خاک در آذربایجان غربی افزود: همچنین امسال ۲۳ هزار هکتار زمین کشاورزی در استان با اهتمام وزارت جهاد کشاورزی و وزارت نیرو به آبیاری نوین مجهز می شود که امیدواریم با رفع موانع، این هدف گذاری به طور کامل محقق شود.

وی اضافه کرد: دولت برای بهبود سیستم آبیاری نوین در برخی استان های کشور برنامه ریزی کرده تا ۲۲۷ هزار هکتار را مجهز نماید که سهم استان ۶۲ هزار هکتار است.

استاندار آذربایحان غربی ادامه داد: از مجموع ۶۲ هزار هکتار نیز، هفت هزار هکتار به بهره برداری رسیده و مابقی نیز با پیشرفت میانگین ۹۰ درصد در مراحل نهایی قرار دارد.

شهریاری اظهار کرد: با اتمام پروژه های در دست اجرا علاوه بر اینکه برای ۷۰ هزار نفر شغل ایجاد و ۳۳ هزار هکتار از اراضی دیم به آبی تبدیل می شود، میزان تولید محصول استان نیز ۷۳۰ هزار تن افزایش خواهد یافت.

وی با تاکید بر اینکه ۲۷ هزار هکتار از مجموع ۶۲ هزار هکتار سهمیه استان در مراحل نهایی قرار دارد، گفت: برای اتمام این میزان ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز بوده که وزارت جهاد کشاورزی برای تامین آن قول مساعد داده است.

وی بر ضرورت تامین آب پروژه های آبیاری اجرا شده نیز تاکید کرد و افزود: اگر آب پروژه های اجرا شده و در دست اجرا تامین و پیش بینی نشود تمام هزینه های انجام شده به هدر خواهد رفت و وزارت جهاد و نیرو باید در این زمینه هماهنگ تر عمل کنند تا کشاورزان متضرر نشوند.

به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی از قطب های مهم تولید محصولات کشاورزی در کشور به شمار می رود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =