۱۸ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۲۸
کد خبرنگار: 1254
کد خبر: 84287433
۰ نفر

برچسب‌ها

۲ هکتار از اراضی ملی شمیرانات آزادسازی شد

تهران- ایرنا- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شمیرانات اعلام کرد: با اجرای ۱۲ فقره حکم تخریب صادره توسط روسای حوزه قضایی لواسانات و رودبار قصران، از ۲۸ اسفندماه تاکنون ۲ هکتار از زمین‌های ملی این شهرستان رفع تصرف شد.

حسن شکری روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: احکام مذکور در راستای اجرای تبصره یک ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع کشور صادر و توسط ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان اجرا شد.

این مقام مسئول ارزش مادی زمین‌های آزادسازی شده را افزون‌بر ۱۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: ساخت‌وسازهای تخریب شده در پلاک‌های سبو، رودک، چهارباغ، حاجی‌آباد، کند سفلی، دانابزرگ، سوادر و امامه بود.

وی در خصوص تصرفات این ۲ پلاک به تخلیه مصالح، تسطیح و ایجاد سکو، فنس کشی، دیوارکشی، سازه و بنا اشاره کرد.

رئیس اداره منابع طبیعی شمیرانات اضافه کرد: منابع طبیعی متعلق به همه مردم است و آنان باید در حفظ و نگهداری از این منابع ارزشمند مشارکت داشته باشند.

شکری تاکید کرد: فرهنگ‌سازی در خصوص حفاظت از عرصه های ملی و منابع طبیعی یکی از مؤلفه‌های مهم و ضروری به‌شمار می‌آید که در این ارتباط نقش رسانه ها بسیار حائز اهمیت است.

وی از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه تخریب و تصرف در عرصه های ملی به سرعت مراتب را از طریق سامانه ۱۵۰۴ به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، شمیرانات با ۱۲۸ هزار هکتار مساحت دارای ۱۱۵ هزار هکتار اراضی ملی در حوزه استحفاظی شهرستان است؛ همچنین ۲۵ هزار هکتار از ۷۰ هزار هکتار دشت لار تحت مدیریت منابع طبیعی شمیرانات قرار دارد که در مجموع زمین‌های ملی این شهرستان را به ۱۴۰ هزار هکتار می‌رساند.

شمیرانات با آب و هوایی کوهستانی و طبیعتی بکر، متشکل از شهر شمیران (منطقه یک و شمال و شرق منطقه ۲ تهران) و ۲ بخش لواسانات و رودبار قصران در شمال و شمال شرقی پایتخت واقع شده است‌.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =