۱۸ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۳۴
کد خبرنگار: 3118
کد خبر: 84287424
۷ نفر

برچسب‌ها

فوت بیماران کرونایی در اصفهان سه برابر قبل شد

اصفهان - ایرنا - مدیر مرکز بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت استان اصفهان گفت: با ورود این منطقه به موج چهارم کرونا ، فوت بیماران مبتلا به این ویروس نسبت به ماه‌های قبل سه برابر شده است.

به گزارش ایرنا،رضا فدایی روز چهارشنبه در نشست خبری به مناسبت روزجهانی بهداشت با اشاره به اینکه  آبان ۹۹ در پیک سوم کرونا و به دنبال یک تعطیلی وسیع ۲هفته ای کووید 19رو به شکست و نزول رفت؛ اظهار داشت: ما اکنون شاهد افزایش روند اپیدمی کرونا ناشی از ایام نوروز، مسافرت‌ها و اختلاط‌های جمعیتی و نیز همجواری با استان قرمز خوزستان هستیم.

وی افزود: در ماه‌های گذشته در ۵۲ مراکز سرپایی تشخیص کرونا ، روزانه ۳۰۰ نفر تست مثبت تشخیص داده می‌شد که اکنون  این رقم به هزار و ۶۰۰ نفر تست مثبت روزانه رسیده است و بدان معناست که  افراد مبتلا به کرونا نزدیک به ۵ برابر و شیوع همه گیری شیب صعودی داشته است که بعید به نظر می رسد تا ۲ هفته آینده به وضع افقی برسد.

مدیر مرکز بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت استان اصفهان تصریح کرد:با توجه به شرایط حاکم بیشتر مراکزدرمانی در حال ویزیت و تست سرپایی متقاضیان هستند که در این بین ازظرفیت کلینیک‌های سایر نهادها و نیز مراکز درمانی خصوصی هم استفاده می‌شود و از بین آنها عده ای راهی بیمارستان می‌شوند.

وی با بیان اینکه افراد باچاقی مفرط و فشار خون بالا در معرض خطر هستند، ادامه داد: این در حالی است که اقدامات درمانی در شرایط فعلی کافی نیست و تعداد تخت‌های اشغال شده اکنون به بیش از هزار و  ۴۰۰ تخت در استان حوزه علوم پزشکی رسیده است که  این تعداد تخت اشغال شده در بهمن ماه سال گذشته ۴۰۰ تخت بود.
فدایی گفت: وفتی نوع انگلیسی کرونا شیوع پیدا کرده است؛ یعنی به همان نسبت فوتی‌ها هم بیشتر شده است و ویروس به سمت قوی‌تر شدن و تکثیر شدن رفته که توصیه‌های پیش گیرانه ما این است که دورهمی‌ها و دید و بازدیدها، دیدارهای معوقه و سر زدن به بزرگترها (مادر بزرگ و پدر بزرگ) قطع شود؛ همچنین کارمندانی که علائم کرونا دارند و قرنطینه می‌شوند تا بهبودی کامل در خانه بمانند.

وی تاکید کرد: مردم باید مردم بدانند وضعیت چقدر خطرناک است و تذفین‌ها سه برابر و خطر جانی کرونا بسیار جدی است .

۲۰ هزار نفر از کادر درمانی اصفهان واکسن کرونا زده اند

مدیر مرکز بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت استان اصفهان با اشاره به اینکه موج چهارم کرونا کل استان را فراگرفته است،گفت: چاره کار پس از تشخیص و درمان کرونا واکسیناسیون است که  هم اینک  برای عموم مردم امکان پذیر نیست و باید از همان روش‌های رعایت پروتکل‌های بهداشتی استفاده کرد.

وی افزود: تاکنون نزدیک به ۲۰ هزار نفر از کادر درمان واجد شرایط درمان و بهداشت را واکسن زده اند که این واکسینه شدن از ۲۱ بهمن ماه گذشته آغاز و نوبت بعدی آن تا ماه آینده باید تزریق کنند اما تمامی کادر درمانی واکسن دریافت نکرده اند.

فدایی تصریح کرد: هدف این است که هر کسی با بیماران کرونایی سرو کاردارد واکسینه شود که کسی از گردونه کادر درمان خارج نشوند.

وی با اشاره به اینکه ۷۰۰ هزار دوز واکسن به کشور وارد شده است، اضافه کرد: گروه‌های آسیب پذیر همچون افراد سالمند و بیماران دیابتی و فشار خون بالا و افراد در معرض خطر همچون پاکبانان پس از  کادر درمان واکسینه می‌شوند.

هم اینک از ۲۴ شهرستان استان اصفهان ۲۳ شهرستان در وضعیت قرمز و نارنجی و تنها یک شهرستان در وضعیت زرد کرونایی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =