گوشت مرغ مورد نیاز شهروندان یزدی در ماه رمضان تامین است

یزد - ایرنا - معاون بهبود امور دامی سازمان جهاد کشاورزی یزد با اشاره به نیازهای شهروندان در ماه رمضان برای تامین فرآورده های پروتئنی نسبت به ماه های دیگر تاکید کرد: به لطف الهی با برنامه ریزی های انجام شده و با همکاری مسوولان گوشت مرغ مورد نیاز استان تامین است.

مهدی غیب الهی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به ظرفیت ۶۰ هزار تن تولید استان که ۲۴ هزار تن آن مازاد بر مصرف است،  گفت: اولویت نخست مسوولان جهاد کشاورزی و استان تامین مرغ مورد نیاز مردم به ویژه در ماه رمضان است 

وی ادامه داد: از ابتدای سال ۱۴۰۰ تاکنون به طور میانگین روزانه حدود ۱۵۰ تن مرغ در کشتارگاه های استان ذبح و توزیع می‌شود و مشکلی در تامین و توزیع آن وجود ندارد.

این مسوول اضافه کرد: باتوجه به حدود ۳۰ میلیون قطعه جوجه ریزی در سال ۱۳۹۹ به نظر می  رسد هیچ کمبودی در بازار مصرف گوشت مرغ وجود نداشته باشد.

وی ادامه داد: ۹۶۰ واحد پرورش مرغ گوشتی با هفت و نیم میلیون قطعه جوجه ریزی در هر دوره در استان وجود دارد که این تعداد جوجه پرورش داده می شود.

وی  با اشاره به برخی  مشکلات در تامین مرغ مورد نیاز شب عید در استان‌های همجوار خاطرنشان کرد: هیچ نگرانی  برای تامین مرغ مورد نیاز در استان وجود ندارد ،شهروندان مطمئن باشند توزیع  مرغ به روال عادی انجام می شود.

معاون سازمان جهاد کشاورزی یزد بابیان اینکه در استان ۹۶۰ واحد تولید مرغ گوشتی تاسیس شد، یادآورشد: برخی واحدهای فعال، سالانه ۶۰ هزار تن گوشت مرغ تولید و به بازار مصرف عرضه می کنند.

غیب الهی با بیان اینکه ماهانه ۲ هزار و ۲۰۰ تن مرغ در استان مصرف می شود، اضافه کرد: در حالی که تولید ماهانه این ماده غذایی در استان حدود پنج هزار تن است.

همچنین استان یزد با یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت چهار میلیون و ۵۳۳ هزار و ۱۶۲ واحد دامی دارد .

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =