حدود ۵۶ هزار تست کرونا در طرح شهید سلیمانی خراسان شمالی انجام شد

بجنورد- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی خراسان شمالی گفت: حدود ۵۶ هزار تست کرونا از بیماران مشکوک به بیماری کووید۱۹ در اجرای طرح شهید سلیمانی انجام شد که هفت هزارو ۳۲ مورد آن مثبت بود.

 دکتر افشین دلشاد روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با آغاز این طرح از آذرماه پارسال تاکنون، ۹۴ گروه رهگیری با ۴۱۲ عضو تشکیل شده است که این گروه ها ۳۰ هزار و ۸۰۰ تست سریع کرونا را انجام دادند.

وی افزود: از مجموع تست های سریع انجام شده در این طرح یک هزارو ۱۷۹ تست مثبت شد.

دلشاد گفت: از مجموع کل تست های انجام شده، چهار هزار و ۳۲۷ تست کرونایی بیمارستانی بود که از این تعداد ۷۷۲ تست مثبت اعلام شد.

وی گفت: هم چنین از ۱۷ هزار و ۲۱۷ تست کرونا در مراکز منتخب سرپایی، چهار هزار و ۷۵۶ مورد مثبت و از ۲۲۲ تست واحد خصوصی نیز ۱۴ تست مثبت بود.

وی ادامه داد: ۲ هزار و ۳۹۴ تست کرونا نیز با ارجاع بیماران  به مراکز منتخب کرونا گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: تست کرونا توسط تیم های رهگیری و مراقبتی طرح شهید سلیمانی در مراکز منتخب کووید ۱۹، واحدهای ارائه خدمت PCR و RDT  و منازل نیز انجام می شود.

وی خاطرنشان کرد: تعداد ارجاع بیماران مشکوک به کرونا به مراکز منتخب کرونا نیز ۲ هزارو ۲۵ بیمار بود.

دلشاد با اشاره به تشکیل ۳۶ گروه مراقبتی با ۷۵ عضو و  ۴۹۸ گروه حمایتی با هزار و  ۴۲۳ عضو گفت: گروه های مراقبتی تاکنون از ۴۹۷ بیمار در منزل مراقبت کرده اند و  سه هزار و ۴۴۲ خانواده آسیب پذیر نیز حمایت شدند.

وی در مورد نظارت ها در این طرح نیز گفت: از ابتدای طرح شهید سلیمانی تاکنون ۱۴۵گروه نظارتی با ۶۱۰ عضو در بخش های مختلف استاند مانند بازار و ادارات، ۸۹ هزارو ۱۱۷ بازدید انجام داده اند.

وی افزود: در این بازدیدها نیز سه هزار و ۲۲۲ مورد اخطاریه صادر  و ۷۴ واحد صنفی پلمب و ۲۱۷ منزل گندزدایی و ضدعفونی شده است.

از ابتدای همه گیری بیماری کووید ۱۹ تا اسفند ماه سال گذشته، ۵۶ هزار و ۸۳۴ تست ( PCR) (نمونه گیری از حلق و یا بینی بیمار) در خراسان شمالی انجام شده بود و از مجموع تست های انجام شده در دانشگاه های علوم پزشکی استان و اسفراین ۲۷ هزار و ۱۳۱ تست مثبت بود.

 براساس آخرین فهرست رنگ‌بندی کرونایی شهرها که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام شد، شهرستان‌های بجنورد، شیروان و اسفراین در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفت.

هم اکنون ۲۱۳ بیمار کووید ۱۹ در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی و ۱۷ بیمار در بیمارستان اسفراین بستری هستند و امروز سه بیمار بر اثر بیماری کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =