انتخابات فرصتی برای حل مشکلات داخلی فلسطین است

تهران- ایرنا- رییس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین گفت: انتخابات فرصتی است تا گروه‌های فلسطینی و حماس و جهاد اسلامی با توافق بهتر، ‌مجموعه قوی‌تر و کارآمدتری را تشکیل دهند و مشکلات داخلی خود را حل کنند.

حجت الاسلام محمدحسن اختری در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا با اشاره به تحولات اخیر در سرزمین‌های اشغالی گفت: رژیم صهیونیستی در یک نابسامانی سیاسی بسیار عمیقی بسر می‌برد. وضعیت رژیم صهیونیستی در این چند سال روز به روز وخیم‌تر شده و در مسیر اضمحلال و نابودی قرار گرفته است.

رییس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین در تبیین دلایل ضعف و انحطاط رژیم صهیونیستی افزود: کشورهای پشتیبان رژیم اشغالگر قدس و در راس آن آمریکا، انگلیس، فرانسه با به مزدوری کشاندن برخی سران کشورهای منطقه مثل رژیم آل سعود، خلیفه و نهیان تلاش کردند به جبران ضعف آنها در منطقه بپردازند و این کشورها را در شرایطی قرار دادند تا بتوانند رژیم اشغالگر قدس را از سراشیبی سریع نجات دهند.

 حجت الاسلام و المسلمین اختری اضافه کرد: آمریکا و هم پیمانانش برای حفظ آبروی خود و جلوگیری از سقوط اسراییل برخی از سران کشورهای عربی منطقه را به مزدوری گرفتند و به میدان آوردند.

رییس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین با بیان اینکه رژیم صهیونیستی به خاطر قدرت گرفتن مقاومت در داخل فلسطین ضربات سختی خورد، اظهار کرد: حزب الله و مقاومت لبنان توانست ضربات بسیار سنگینی به اسراییل وارد کند و شکست مفتضحانه ای به رژیم صهیونیستی در حیات ننگین وارد کرد. اوج گیری نهضت‌های انتفاضه در داخل فلسطین و قدرتمند شدن مقاومت هم سبب شد تا اسراییل در هر حمله ای که به فلسطین و غزه کرانه باختری کرد، با پاسخ سریع مقاومت روبرو شود.  

وی با اشاره به اینکه مقاومت از نظر سیاسی و نظامی اسراییل را در بحران فرو برد، گفت: اسرائیل از ابعاد مختلف نظامی، تسهیلاتی و امنیتی ضربه خورده است. علاوه بر این کم شدن سیاحت، زیارت و جهانگردی هم ضربه اقتصادی سنگینی بر این رژیم وارد کرده. ضمن اینکه کرونا هم وضعیت اقتصادی و سیاسی این رژیم را شدیدا تحت تاثیر قرار داده است.

حجت الاسلام اختری با اشاره به اینکه این رژیم درانتخابات خود دچار مشکلات فراوان است، اظهار کرد: شاهد هستیم که تظاهرات و اعتراضات زیادی که در سرزمین‌های اشغالی نسبت به نتانیاهو به طور خاص و نسبت به رژیم اشغالگر به طور عموم شکل گرفته است.

وی اعتراضات در اسرائیل و فلسطین اشغالی را بی‌سابقه عنوان کرد و افزود: حملات و انتقادات شدید از نتانیاهو و دولت او و مفاسد و مسایل اقتصادی دیگر سبب شد تا برای تشکیل دولت خود دچار مشکل باشد. انتخاباتی هم که الان در جریان است، از مشکلاتی است که با آن مواجه هستند و معلوم نیست که چگونه می‌خواهند تا از این مشکلات خارج شوند.

 انتخابات رژیم صهیونیستی را نجات نمی‌دهد

رییس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین اضافه کرد: انتخابات پیش رو برای رژیم اشغالگر معضل بزرگی شده و از نظر سیاسی این رژیم با بحران سیاسی عمیقی مواجه است و اینها نمی‌توانند به این سادگی با این انتخابات اسراییل را نجات دهند و با این اوضاع اسرائیل روزهای سخت‌تر و بدتری پیش رو خواهد داشت.

وی با بیان اینکه انتخابات فلسطین ساز و کارهای خودش را دارد، اظهار کرد: با توجه به بهتر بودن وضعیت مقاومت و انتفاضه و نظرات خاص گروه‌های جهادی در این انتخابات، برای خود فلسطینی‌ها انتخابات تفاوت‌های زیادی ندارد. واقعیت این است آنچه در صحنه اجرایی در داخل فلسطین تاثیرگذار است، قدرت مقاومت و انتفاضه است.

حجت الاسلام اختری اضافه کرد: انتخابات می‌تواند فرصتی باشد تا گروه‌های فلسطینی و حماس و جهاد اسلامی با توافق بهتر، ‌مجموعه قوی‌تری را تشکیل دهند و مشکلات داخلی خود را حل کنند. اکنون آنها به دلیل بحران کرونا و مسایل بهداشتی نیاز به پشتیبانی دارند و کشورهای اسلامی باید در این بحران از فلسطینی‌ها حمایت کنند.  

وی با اشاره به نقش تاثیرگذار دولت‌ها و ملت‌های اسلامی در حمایت از انتفاضه و مردم فلسطین گفت: کرونا مشکلاتی برای فلسطینی‌ها ایجاد کرده و در کنار آن به خاطر فشارهای خبیثانه رژیم اشغالگر و خیانت برخی از کشورهای عربی، درگیر مشکلات اقتصادی و معیشتی هستند. اما این مسائل نمی‌تواند تاثیری در تقویت مقاومت، وحدت گروه‌های فلسطینی و مقابله آنها با رژیم اشغالگر قدس داشته باشد.

رییس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین با تاکید بر لزوم هوشیاری گروه‌های فلسطینی اظهار کرد: فلسطینی‌ها باید به هم اعتماد کنند و به وعده‌های برخی از کشورهای خیانتکار توجه نکنند و با کشورهای دوستی که به دنبال حمایت و پشتیبانی هستند، ارتباط قوی‌تری داشته باشند.

وی با اشاره به فرایند عادی سازی روابط اسراییل با برخی کشورهای منطقه گفت: آمریکایی‌ها و هم پیمانانشان، آل سعود، آل‌خلیفه و آل نهیان را به زور و تزویر به میدان آوردند تا اسراییل را نجات دهند. مقام معظم رهبری بارها به این نکته اشاره کردند که این کارها برای نجات اسراییل از اضمحلال است. این تلاش‌ها هرچند می‌تواند روند اضمحلال اسرائیل را کندتر کند اما در نهایت راه نجات این رژیم نخواهد بود.

حجت الاسلام اختری با بیان اینکه امارات و بحرین جایگاهی در میان بیش از ۵۰ کشور اسلامی ندارند، گفت: آل سعود تلاش می‌کند تا کشورهایی مانند بحرین، امارات و سودان را وسیله قرار دهد تا ارتباطات خود را با اسراییل آشکار کند منتهی هنوز در حال زمینه‌سازی است تا در فرصت مناسب آن را اعلام کند. هر چند موفق نخواهد شد.

وی با اشاره به اعتراضات مردمی در کشورهای اسلامی به عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی گفت: شاهد اعتراضات مردمی در سودان هستیم. در امارات به قدری فضای خفقان حاکم است که احدی نمی‌تواند درباره مسائل سیاسی، اجتماعی و بین المللی اظهار نظر کند و با هر حرکتی شدیدا برخورد می‌شود. در بحرین هم همین این روند چندین سال ادامه دارد.

این کارشناس مسائل جهان اسلام اضافه کرد: فلسطینی‌ها امروز به این نتیجه رسیدند که حاکمان مزدور و وابسته به آمریکا مثل آل سعود، آل خلیفه و آل نهیان برای آمریکا و اسراییل خوش رقصی می‌کنند و این رفتارها هیچ تاثیری در گروه‌های فلسطینی ندارد و مقاومت فلسطین روز به روز قوی‌تر می‌شود و این مبارزه هر روز به شدت می‌گیرد و اسراییل و آمریکا با ترفندهای عادی سازی که اصلا روح ندارد و در بخش مردمی نیست نمی‌توانند کاری از پیش ببرند.

وی با اشاره به اینکه اقداماتی مانند عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی حمایت و پشتوانه مردمی ندارد، افزود: برای فلسطینی‌ها روشن شده که این رژیم‌ها مرتکب بزرگ‌ترین خیانت بر علیه امت مسلمان، عرب و فلسطین و مقاومت شدند و در میان ملت‌های خود و آزاده دنیا و همه مسلمانان منفور هستند.

حجت الاسلام اختری تاکید کرد: قبول ندارم که فشار رژیم اشغالگر وجود دارد و امروز این رژیم عاجزتر از آن است تا فشاری ایجاد کند بلکه فتنه‌گری می کند.

این کارشناس مسائل جهان اسلام در عین حال افزود: دانشمندان، علمای اسلامی و مردم مسلمان می‌توانند با محکوم کردن روند عادی‌سازی آل سعود و آل نهیان با آن برخورد و مقابله کنند و از مقاومت فلسطین و مقاومت حمایت بیشتری کنند و این امر حتما به نتایج خوبی می‌انجامد.

 وی ادامه داد: جمهوری اسلامی به رهبری مقام معظم رهبری با حمایت و پشتیبانی فلسطینیان به مقابله و رویارویی با تلاش‌های مذبوحانه اسراییل در منطقه و روند خیانتکارانه و خائنانه عادی سازی ارتباط با اسراییل ادامه می‌دهد و دولت و ملت ایران در کنار فلسطین بودند و خواهند بود.

رییس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین درباره واکسن کرونا گفت: معمولا مردم فلسطین به اقدامات رژیم صهیونیستی از جمله اقدامات درمانی بدبین هستند و اعتمادی به آنها ندارند. حتی اگر مساله واکسن درست باشد،ممکن اس واکسنهایی باشد که کشورهای دیگر برای مردم فلسطین ارسال کردند و این واکسنها باید از مسیر سرزمین های اشغالی عبور کند.

وی با اشاره به بی اعتمادی مردم به اقدامات رژیم صهیونیستی تاکید کرد: شاهد بودیم که  هنیه و دیگران رسما اعلام کردند اصلا اسراییل نمی‌گذارد واکسن وارد شود و اگر الان مقداری واکسن وارد کنند بخاطر فشارهای گروه‌های فلسطینی، مسلمانان و دولت‌های اسلامی است در این شرایط  کشورهای اسلامی باید به فلسطینی ها کمک کنند و در زمینه درمان و بهداشت مردم فلسطین برخورد مسئولانه ای داشته باشند.                                                                    

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha