۱۲ هکتار از اراضی کشاورزی چالوس در آزاد سازی شد

نوشهر - ایرنا - مدیر جهادکشاورزی چالوس از آزاد سازی ۱۲ هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان با حکم مراجع قضایی در ساری جاری خبر داد.

یزدانقلی خزایی پول روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت : با حکم مراجع قضایی از تغییر کاربری ۱۲هکتار از اراضی کشاورزی در بخش مرکزی و مرزن آباد شهرستان چالوس از ابتدای سال جاری تاکنون جلوگیری شد.

وی ادامه داد: در این راستا ۱۲۰ حکم به استناد تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی با حضور نیروی انتظامی ، نماینده دادستان توسط اکیپ ویژه امور اراضی مدیریت جهاد کشاورزی چالوس تخریب و به حالت اولیه بازگشت.

مدیر جهادکشاورزی چالوس گفت : با اجرای این احکام قضایی ۱۰۸ قطعه تفکیک، دیوارکشی و جاده سازی غیر مجاز در اراضی کشاورزی روستاهای پردنگون، کلاک، بهکله بخش مرزن آباد به مساحت ۱۱ هزار مترمربع، ۱۲ قطعه دیوارکشی و جاده سازی در هچیرود و بخش مرکزی آزادسازی شد.

وی افزود : سه حکم قلع و قمع هم در راستای ماده ۳ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی در این مدت در روستای گوهرکلا و پردنگون بخش مرزن آباد با آزاد سازی ۴ هزار و ۵۰۰ مترمربع نیز اجرا شد.

این مسئول به فعالیت پنج اکیپ حفظ کاربری اراضی کشاورزی شهرستان در طول سال بویژه ایام نوروز اشاره کرد و بر ضرورت برخورد با تغییر کاربری غیرمجاز در شهرستان تاکید کرد.

وی از مردم خواست قبل از احداث بنا یا دیوارکشی زمین های کشاورزی با مراجعه به جهاد کشاورزی شهرستان و یا با تماس سامانه ۱۳۱ از مشاوره لازم در این زمینه بهره مند شوند.

وسعت اراضی کشاورزی و باغی مازندران حدود ۴۶۰ هزار هکتار است که سالانه حدود ۶ میلیون تن محصول از ان برداشت می شود.

شهرستان چالوس با جمعیت ‎ ۱۱۶ هزار نفر و بیش از ‎ ۱۰۰ روستا با داشتن طبیعت زیبا و سابقه تاریخی سالانه پذیرای میلیون‌ها گردشگر داخلی و خارجی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =