مدیرکل ارشاد فارس: همسویی دستگاه‌ها با نقشه مهندسی فرهنگی میسر است

شیراز- ایرنا- مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با اشاره به تدوین نقشه مهندسی کشور و به تبع آن تدوین این نقشه متناسب با نیازهای استانی، اعلام کرد که این راهبرد امکان همسویی دستگاه‌های فرهنگی استان را میسر خواهد ساخت.

صابر سهرابی در دیدار با سرگرد هادی رضایی رئیس سازمان بسیج رسانه فارس بیان کرد: امسال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و پیرو  آن اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس نگاه هم صدایی دستگاه‌های فرهنگی استان را بر اساس نقشه مهندسی فرهنگی استان و برش استانی تعریف کرده است.

برپایه مطلب دریافتی ایرنا وی بیان داشت: با توجه به تصویب این نقشه مهندسی در شورای فرهنگ عمومی ویژه سال جدید، به دور از تک روی ها کارهای فرهنگی دنبال خواهند شد و اساس راهبردهای نقشه فرهنگی این خواهد بود که همه دستگاه‌های متولی با حوزه فرهنگ و هنر همسو خواهند بود و از مهم ترین این برنامه ها، برنامه خانواده متعالی است که در حال حاضر در حال اجراست.

سهرابی افزود: مقرر شد جلسات تخصصی تر با همکاران بسیج رسانه و همچنین بسیج هنرمندان برگزار شود تا بتوانیم مشکلات را از نزدیک بررسی کنیم و به آسیب های آنها بپردازیم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس اظهار داشت: با توجه به جلسات و نشست های متعدی که در صحن علنی شورای فرهنگ عمومی در سال گذشته برپا شد و مصوبات قابل توجهی در این زمینه داشته ایم، بر اساس اسناد بالادستی یعنی نقشه مهندسی کشور، برش استانی نیز تدوین شده و در حال نهایی شدن است و امیدواریم سرلوحه کارها قرار گیرد.

سهرابی گفت:امیدواریم برای تحقق این اهداف که چشم انداز بلند مدت پنج ساله در نظر گرفته شده بتوانیم امور فرهنگی، ادبی و هنری را همسو با تمام دستگاه های فرهنگی، اجرایی و عملیاتی کنیم.
وی بیان داشت: برنامه های فرهنگی و هنری در  استان فارس از سال ۱۴۰۰ می بایست در تحقق اهداف نقشه مهندسی کشور باشد و تمام دستگاه های فرهنگی که در حال تدوین برنامه های مربوطه هستند می بایست بر اساس همین نقشه مهندسی فرهنگی کشور فعالیت هایشان را تنظیم و هدف گذاری کنند تا برای تحقق اهدافی که تعریف شده است گام برداشته شود.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس اضافه کرد: شیراز سومین حرم اهل الببیت ( علیهم السلام) در برش فرهنگی فارس نیز راهکارها را با توجه به گام دوم انقلاب و منویات مقام معظم رهبری در نظر گرفته و بزودی از نقشه مهندسی فرهنگی استان فارس که با دبیرخانه شورای عالی فرهنگی کشور هماهنگ شده است، رونمایی خواهد شد.

آیت الله لطف الله دژکام نماینده ولی فقیه در شیراز ۱۵ فروردن ۱۴۰۰ ابراز امیدواری کرده بود سند نقشه مهندسی فرهنگی فارس همزمان با روز شیراز(اواسط اردیبهشت ۱۴۰۰) رونمایی شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =