۵۱۰متخلف زیست‌محیطی در چهارمحال و بختیاری به مراجع قضایی معرفی شدند

شهرکرد -ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط‌زیست چهارمحال و بختیاری گفت: سال گذشته ماموران محیط‌زیست با ۴۱۸ مورد تخلف زیست‌محیطی برخورد و ۵۱۰ متخلف زیست محیطی را در استان شناسایی و به مراجع قضایی معرفی کردند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی محیط زیست، شهرام احمدی با اعلام این خبر افزود: این متخلفان در حوزه شکار و صید غیرمجاز، تصرف اراضی ملی و زمین‌خواری، قاچاق چوب و بوته‌کنی محصولات بودند.

وی اظهار داشت: پارسال مأموران یگان حفاظت محیط‌زیست با ۳۳۱ مورد شکار و صید غیرمجاز برخورد کردند و از این متخلفان ۳۰ قبضه سلاح غیرمجاز و ۸۱ قبضه سلاح مجاز و چهار هزار و ۳۳۴ عدد ادوات و وسایل صید و شکار کشف و ضبط کردند.

به گفته وی، پارسال با انجام گشت‌زنی‌های شبانه‌روزی و اقدامات پیشگیرانه در مناطق حفاظت شده و آزاد استان، از ۳۹ مورد شروع به شکار غیرمجاز جلوگیری و ۱۸۴ مورد اخطاریه‌های زیست‌محیطی نیز صادر شده است.

احمدی با اشاره به اهمیت بحث حفظ و حراست از محیط زیست از دوستداران محیط‌زیست خواست هرگونه تخلفات زیست‌محیطی را به سامانه ارتباطات مردمی ۱۵۴۰ گزارش دهند.

به گزارش ایرنا، ۱۵ درصد مساحت چهارمحال و بختیاری جز مناطق چهارگانه و شکار ممنوع زیر مدیریت حفاظت محیط زیست قرار دارد و علاوه بر آن ذخیره‌گاه جهانی زیست‌کره تنگ صیاد سبزکوه با داشتن یک سوم مساحت استان نیز در استان واقع شده است.

در استان هشت منطقه چهارگانه فعال است که شامل پنج منطقه حفاظت شده، یک اثر طبیعی ملی، یک پناهگاه حیات وحش و یک پارک ملی است

منطقه حفاظت شده شیدا، هلن، قیصری، سبزکوه و پارک ملی و منطقه حفاظت شده تنگ صیاد، منطقه شکار ممنوع خدا آفرید، و پناهگاه حیات وحش شیرستان بازفت و اثر طبیعی ملی لاله واژگون و تالاب‌ها، از جمله مناطق تحت مدیریت اداره کل محیط زیست چهارمحال و بختیاری است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =