۱۸ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۲۶
کد خبرنگار: 2062
کد خبر: 84287336
۰ نفر

برچسب‌ها

شرکت بین‌المللی گردشگری سلامت پدیده ثبت شد

مشهد- ایرنا- شرکت بین‌المللی گردشگری سلامت پدیده به عنوان یکی از شرکت‌های تابعه شرکت بی‌المللی پدیده شاندیز به ثبت رسید.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی و بین الملل گروه شرکتهای پدیده، رییس هیات مدیره گروه شرکت های پدیده شاندیز گفت: این شرکت با هدف بهره گیری اقتصادی از صنعت گردشگری سلامت به عنوان پنجمین صنعت برتر جهان، ذیل گروه شرکت های سرمایه گذاری توسعه به ثبت رسید. 

علی کریمی افزود: هم افزایی در راستای ارتقای برند و افزایش ارزش سهام گروه شرکت‌های پدیده، بهره گیری از ظرفیت‌های موجود کالبدی و اقتصادی برای ایجاد زیرساخت‌های صنعت گردشگری سلامت از جمله اهداف تشکیل این شرکت است.

وی ادامه داد: همچنین این شرکت در سه محور و ۶ بخش به ارایه خدمات گردشگری تندرستی، پزشکی و تسهیلگری مبتنی بر فناوری‌های روز دنیا به صورت هوشمند خواهد پرداخت و هم اکنون برنامه پنج ساله عملیاتی این شرکت به تصویب رسیده و اقدامات کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت اجرایی آغاز گردیده است. 

رییس هیات مدیره گروه شرکت های پدیده شاندیز گفت: ارایه خدمات فرهنگ‌سازی سلامت خانواده و مشاوره تندرستی، ایجاد و تجهیز مکانهای ارایه خدمات درمانی پزشکی و طب مکمل، خدمات غذا و محصولات سالم، خدمات آموزشی و فناوری‌های نوین و اپلیکیشن جامع سلامت، ارایه طیف وسیعی از خدمات تندرستی از جمله برنامه‌های آتی و پیش روی این شرکت می‌باشد.

بیش از چهار سال پیش، فعالیت شرکت پدیده شاندیز که ۱۳۰ هزار سهامدار دارد در پی مطرح شدن تخلفات گسترده در فروش سهام، تغییر غیرمجاز کاربری زمینهای کشاورزی، پرداخت نکردن حقوق دستگاههای ذیربط، دریافت نکردن گواهی پایانکار و دیگر تخلفات مدیران این شرکت، با دستور مراجع قضایی متوقف شد.

مراجع قضایی در مرحله نخست، دفاتر فروش و عرضه سهام شرکت را با حکم دادستانی خراسان رضوی بستند و بعد از مدتی فعالیتهای کل این طرح نیز متوقف شد.
حل مشکل سهامداران و فعال کردن مجدد پروژه پدیده شاندیز ظرف چهار سال اخیر از دغدغه‌های جدی مسوولان بود به طوری که سه سال پیش با تشکیل "ستاد تدبیر" در خراسان رضوی اقداماتی برای راه‌اندازی دوباره و سر و سامان دادن به وضعیت شرکت پدیده شاندیز صورت گرفت. 

پرونده ۱۲۰ جلدی شرکت پدیده از ۲۲ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ با برپایی ۱۶ جلسه دادگاه در مشهد مورد رسیدگی قرار گرفت و در شانزدهمین روز تیر ماه پارسال ختم رسیدگی آن اعلام و روز ۲۲ تیر ماه ۱۳۹۸ رای ۵۰۹ برگی این پرونده صادر شد.

بر اساس رای قطعی قاضی دادگاه رسیدگی به پرونده پدیده که روز پنجم مرداد ماه ۱۳۹۸ اعلام شد "محسن پهلوان مقدم" متهم ردیف نخست به تحمل حبس ابد محکوم و ۲۱ متهم دیگر این پرونده علاوه بر الزام به استرداد مال تحصیل شده از فعالیت‌هایشان در شرکت پدیده شاندیز، به مجازات‌هایی از تحمل ۲ تا ۲۰ سال حبس محکوم شدند.

در همین مدت تلاشهای همزمان مسوولان در استان و کشور برای رفع مشکلات شرکت پدیده و خروج سرمایه هنگفت آن از رکود، منجر به گشایش کار با عقد مجموعه قراردادهایی با ۴۵ شرکت پیمانکاری و مشاور جزء و کل برای ساخت و تکمیل پروژه‌های شرکت پدیده از مهر ماه پارسال شد.
هم‌اینک گروه شرکتهای پدیده در قالب ۶ شرکت اصلی و دو مؤسسه وابسته در حال فعالیت است. این شرکت دو سایت اصلی اداری و پروژه گردشگری در شهر شاندیز خراسان رضوی و جزیره کیش استان هرمزگان دارد و به طور میانگین دو هزار نفر در بخشهای مختلف پروژه‌های شرکت پدیده در شهر شاندیز واقع در ۴۰ کیلومتری شمال غرب مشهد مشغول کار هستند. 

نماد معاملاتی شرکت بین‌المللی پدیده شاندیز نیز هم‌اینک در فهرست اوراق بهادار "بازار پایه فرابورس ایران" قرار گرفته و از روز بیستم اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ بازگشایی شده است.

شرکتهای تابعه پدیده شاندیز شامل شرکت ابنیه و ساختمان پدیده، شرکت بین المللی تجارت الکترونیک پدیده کیش (سهامی خاص)، شرکت بین المللی پدیده شاندیز کیش (سهامی خاص)،شرکت پدیده پارسیان توس (سهامی خاص) و موسسه پشتیبانی سهام پدیده شاندیز می‌باشند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =