برنامه‌های هفته هنر انقلاب در کردستان به صورت مجازی برگزار می‌شود

سنندج- ایرنا- رییس حوزه هنری کردستان گفت: با توجه به شرایط و وضعیت شیوع کرونا در استان، اولویت اصلی برگزاری برنامه‌های هفته هنر انقلاب، رعایت پروتکل های بهداشتی و بهره گرفتن از فضای مجازی و ظرفیت رسانه ای است.

به گزارش ایرنا، امین مرادی روز چهارشنبه در نشست خبری مجازی اظهار داشت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در مجموع ۲۰ فعالیت برای هفته هنر انقلاب در دستور کار قرار گرفته و برای تمام رشته‌های هنری در این ایام یک فعالیت شاخص برنامه‌ریزی شده است.

وی دیدار هنرمندان و فعالان فرهنگ و هنر استان با نماینده ولی فقیه، برپایی نمایشگاه عرضه محصولات فرهنگی تولید حوزه هنری درپردیس سینمایی بهمن سنندج و اطلاع رسانی برنامه های حوزه هنری استان از طریق شبکه استانی کردستان، فضای مجازی و سایر رسانه‌های مکتوب و آنلاین را از جمله برنامه‌های این هفته اعلام کرد.

رییس حوزه هنری کردستان با اشاره به برگزاری ۲ کارگاه آموزشی در این ایام گفت: این کارگاه‌ها شامل کارگاه تنظیم و تدوین تاریخ شفاهی با حضور محمد قاسمی پور مسوول دفتر ادبیات پایداری معاونت راهبری استانهای حوزه هنری کشور و کارگاه جغرافیای خلاقه در کارگردانی با تدریس زانیار لطفی مسوول واحد هنرهای تصویری حوزه هنری استان است.

وی با اشاره به رونمایی آلبوم موسیقی ذکر و دف فرزندان خلیفه میرزا آغه غوثی اظهار داشت: همچنین در ایام هفته هنر انقلاب کتاب رادیو سنه خاطرات بهروز خیریه و تالیف شیلان آویهنگی رونمایی می‌شود.

مرادی به امضای تفاهم‌نامه همکاری با مجمع جوانان و اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان اشاره کرد و افزود: در ایام هفته هنر انقلاب نمایش زندگی خصوصی آقای اسب به صورت نمایشنامه خوانی در پردیس سینمایی بهمن سنندج اجرای عمومی خواهد داشت.

مرادی اضافه کرد: اکران آثار منتخب تولیدی فیلم‌های کوتاه حوزه هنری،برگزاری نمایشگاه در فضای مجازی در رشته‌های عکاسی و کارتون و همچنین پیگیری فعالیت‌ها و برنامه‌های قرارگاه توانمندسازی فرهنگی مناطق هدف در نایسر و ننله از دیگر فعالیت های حوزه هنری کردستان در هفته هنر انقلاب است.

وی یادآور شد: همچنین بر اساس بررسی‌های انجام شده و رصد فعالیت‌های هنرمندان سراسر استان، با مشارکت سازمان بسیج هنرمندان، قرار است در مراسمی با حضور مسوولان ارشد استان هنرمندان انقلابی کردستان در سال ۱۳۹۹ در رشته‌های مختلف معرفی و مورد تقدیر قرار گیرند.

از ۱۸ تا ۲۵ فروردین با عنوان هفته هنر انقلاب نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =