کرونا فعالیت های ورزشی خراسان شمالی را دوباره به تعطیلی کشاند

بجنورد- ایرنا- مسوول بازرسی و نظارت بر سلامت اماکن ورزشی خراسان شمالی گفت: فعالیت تمامی رشته‌های ورزشی استان به علت قرار گرفتن در وضعیت قرمز و نارنجی کرونایی تعطیل شد.

هادی جودی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تعطیلی ها شامل تمامی باشگاه ها و اماکن ورزشی دولتی، خصوصی و استخرها، سالن‌های سرپوشیده و روباز، باشگاه‌های بدنسازی است و تا زمانی که استان در شرایط عادی کرونایی قرار گیرد، این تعطیلی ها برقرار است.

وی با اشاره به تشدید بازرسی و نظارت ها از امروز، یادآور شد: تا قبل از اینکه رنگ کرونایی شهرستان های استان به رنگ های قرمز، نارنجی و زرد تغییر رنگ دهد، تنها ۱۲ تیم بازرسی وجود داشتند ولی از امروز ۲۵ تیم بازرسی بر تمامی فعالیت های ورزشی استان نظارت خواهند داشت.

جودی با اشاره به همکاری ۸۰ درصدی مدیران باشگاه های ورزشی استان در محدودیت های کرونایی اظهار داشت: علی رغم اینکه باشگاه داران زیان های مالی بسیاری از تعطیلی اماکن ورزشی متحمل و حتی ۱۰ درصد از باشگاه های استان نیز تعطیل شدند ولی باز هم همکاری بسیار خوبی برای حفظ سلامتی شهروندان داشتند.

به منظور مقابله با شیوع کرونا باشگاه ها و اماکن ورزشی خراسان شمالی از چهارم اسفند ماه سال ۹۸ تا اواخر فروردین ماه سال ۹۹ تعطیل  شد اما پس از یک ماه بازگشایی دوباره برای مقابله با گسترش کرونا در خردادماه پارسال تعطیل شد.

با توجه به متضرر شدن بسیاری از باشگاه ها و مربیان ورزشی، دوباره از ۲۷ شهریورماه سال گذشته با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ستاد ملی کرونا برخی از اماکن ورزشی بازگشایی شده است.

براساس آخرین فهرست رنگ‌بندی کرونایی شهرها که امروز- چهارشنبه-  از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام شد، شهرستان‌های بجنورد، شیروان و اسفراین در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفت.

همچنین شهرستان های گرمه، جاجرم و فاروج  نارنجی و شهرستان های مانه و سملقان و راز وجرگلان  زرد هستند.

خراسان شمالی ۲۹ هزار ورزشکار سازمان یافته دارد که در قالب ۴۹ هیات ورزشی فعال هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha