۱۸ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۰۳
کد خبرنگار: 2104
کد خبر: 84287217
۰ نفر

برچسب‌ها

۶ مراسم عروسی در کردستان تعطیل شد

سنندج - ایرنا - مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: بازرسان بهداشتی دانشگاه، از برگزاری ۶ مراسم در مکان‌های مختلف جلوگیری به عمل آورده ونسبت به ارایه آموزش‌ها و توصیه‌های بهداشتی به متولیان این برنامه ها اقدام کردند.

به گزارش ایرنا، آرزو فلاحی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به روند افزایشی شمار مبتلایان به کرونا در استان و بر اساس مصوبه ستاد مقابله با کرونا، برگزاری مراسم‌های مختلف در تالارهای عروسی به مدت ۲ هفته ممنوع اعلام شد.

وی با اشاره به بازدیدهای مکرر از تالارهای پذیرایی و عروسی توسط کارشناسان بهداشت محیط اظهار داشت: با توجه به وضعیت موجود بیماری کرونا وافزایش شمار مبتلایان به این بیماری، بر اساس مصوبه ستاد مقابله با کرونا در استان، تالارهای مذکور به مدت دو هفته تعطیل و برگزاری هرگونه مراسم در این اماکن ممنوع اعلام شد.

 مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: نظارت بر برگزاری مسابقات کشتی فرنگی جوانان و نوجوانان کشور در محل سالن آزادی سنندج و محل اردوی ورزشکاران، پیگیری مشکلات بهداشتی و نواقص موجود در زمینه اجرای این مسابقات در چارچوب رعایت پروتکل‌های بهداشتی از دیگر فعالیت‌ها و اقدامات اکیپ‌های نظارتی بهداشت محیط  دانشگاه علوم پزشکی بوده است.

 فلاحی اضافه کرد: در سه روز گذشته ۲۸۷ نفر از شهروندان سنندجی در مراکز ۱۶ ساعته تست کرونا مورد نمونه برداری قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه در  سه روز گذشته در قالب ۱۱ گشت مشترک ستادی از ۵۲  واحد صنفی و ۶ اداره بازدید شده است، افزود: کارشناسان محیطی، ۲ هزار و ۱۴۴ واحد صنفی مختلف را در سنندج مورد بازدید و بازرسی قرار دادند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به رصد دقیق فعالیت‌های ادارات، مراکز و میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در زمینه ارایه خدمت به مردم گفت: در همین راستا به یک اداره و ۳۷ واحد صنفی متخلف برای عدم رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی اخطاریه ۲۴ ساعته بهداشتی صادر شده تا نواقص موجود را برطرف کنند.

 فلاحی به پیگیری شکایات مردمی واخطاریه‌های گذشته گریزی زد و ادامه داد: در مدت زمان یادشده هشت  مورد شکایات مردمی ثبت شده در سامانه ۱۹۰ و ۳۰ مورد اخطاریه‌ صادر شده گذشته مورد پیگیری تا حصول نتیجه قرار گرفت. 

وی از نمونه گیری نان ۱۲ واحد خبازی درسطح شهر در راستای تایید سلامت نان از نظر عدم استفاده از جوش شیرین و میزان نمک مورد استفاده در نان در این مدت خبر داد و گفت: با هرگونه اهمال و سهل انگاری در زمینه عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ویژه در زمان اپیدمی کرونا برابر قانون رفتار خواهد شد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان افزود: پنج واحد صنفی مختلف که موازین بهداشتی را اجرا ننموده بودند با حکم قضایی پلمپ شدند.

دکتر فلاحی به بازدید از ۷۶۹ صنف ارایه دهنده غذای آماده، رستوران و غذاخوری‌ها اشاره کرد و گفت: هفت مورد مواد خام وآماده عرضه به جهت تایید سلامت موادغذایی شده توسط بازرسان این مرکز در طی این سه روز نمونه برداری شده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به نمونه برداری ۳۵ مورد آب شرب شبکه آبرسانی و چاه‌های حفر شده، ۲۲۲ مورد کلر سنجی در نقاط مختلف شهر و روستاهای سنندج را از دیگر فعالیتهای بازرسان بهداشت محیط این مرکز به منظور نظارت بر اقدامات کنترل بهبود کیفیت آب شرب این شهر اعلام کرد.

در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر روز چهارشنبه ۱۸ فروردین ۵۰۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کردستان شناسایی و چهار بیمار هم جان خود را از دست دادند.

در حال حاضر ۳۸۶ بیمار در مراکز درمانی کردستان بستری هستند که ۱۷۹ نفر آنها مربوط به سنندج است.

۵۶ بیمار بدحال در بخش آی‌سی‌یو تحت مراقبتهای ویژه قرار دارند و یک‌هزار و ۱۲۵ نفر در استان از اسفند ۱۳۹۸ تاکنون قربانی کرونا شده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =