۹۰ درصد تسهیلات اشتغال روستایی کرمانشاه در بخش کشاورزی هزینه شده ‌است

کرمانشاه - ایرنا- فرماندار شهرستان کرمانشاه با اشاره به وسعت ۳۰۵ هزار هکتاری اراضی کشاورزی این شهرستان گفت: بیش از ۹۰ درصد تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری این شهرستان در بخش کشاورزی و طرح‌های زیر مجموعه آن هزینه شده‌ است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «فضل‌الله رنجبر» روز چهارشنبه در جلسه شورای کشاورزی شهرستان کرمانشاه با اشاره به پتانسیل و ظرفیت بالای حوزه کشاورزی این شهرستان افزود: هر بخشداری کرمانشاه به تنهایی خود یک قطب کشاورزی محسوب می‌شود و از ادارت می‌خواهیم در سالجاری در زمینه توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی، کشت محصولات نوین مانند زعفران . توسعه گلخانه‌ها با جدیت بیشتری تلاش کنند.

او همچنین با بیان اینکه سال ۹۹ شهرستان کرمانشاه در بحث تولید گندم وضعیت بسیار خوبی داشت از جهاد کشاورزی خواست امسال نیز با توجه به کمبود بارندگی ها با هم افزایی با اداره امور آب وضعیت کم آبی را مدیریت کنند تا تولید گندم کاهش پیدا نکند.

رنجبر همچنین با اشاره به اینکه امسال با خشکسالی مواجهه ایم و سال سختی برای کشاورزان در پیش رو است، از ادارات و دستگاه‌ها ذی ربط خواست در مدیریت آب تلاش مضاعفی داشته باشند.

او بحث بیمه محصولات کشاورزی در این شرایط خشکسالی را بسیار با اهمیت دانست و افزود: دستگاه های اجرایی مرتبط مردم را نسبت به بیمه کردن محصولات شان تشویق کنند و در این زمینه فرهنگسازی و اطلاع رسانی نمایند.

رنجبر در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به تغییر کاربری ها غیر مجاز در اراضی کشاورزی شهرستان، از ادارات خدمت رسان برق، آب و گاز خواست بدون استعلام و اجازه جهاد کشاورزی به افراد خدمت رسانی نکنند، زیرا صیانت از امنیت غذایی و تولید محصولات کشاورزی برای کشور بسیار مهم و حیاتی است.

وی همچنین خواستار تشکیل یک گشت مشترک از ادارات کشاورزی، امور اراضی، اداره راه، امور  آب، دادگستری و بنیاد مسکن در راستای نظارت بر برداشت غیر مجاز از آب چاه‌ها و رودخانه ها، تغییر کاربری‌ها و ساخت و سازهای غیر مجاز در حریم جاده‌ها و همچنین جلوگیری از سرقت شد.

فرماندار کرمانشاه همچنین خواستار بازنگری ویژه روستای ده پهن حومه شهر کرمانشاه شد و گفت: باید خطوط دقیق شهری و روستایی، الحاقی و خرده مالکان و اراضی کشاورزی و دیگر مسائل آن دقیق مشخص شود.

شهرستان کرمانشاه بیش از نیمی از جمعیت ۲ میلیون نفری استان را در خود جای داده و پنج بخشداری شامل کوزران، بخش مرکزی، ماهیدشت، بیلوار و سرفیروز آباد دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =