میراث فرهنگی آمادگی بازسازی کاروانسرای بی بی حیات را دارد

کرمان - ایرنا - معاون میراث‌فرهنگی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان با بیان اینکه مدیریت کاروانسرای بی‌بی حیات برعهده اداره اوقاف و امور خیریه است گفت: این اداره‌کل آمادگی لازم برای مرمت و بازسازی این کاروانسرا با مشارکت اداره اوقاف این استان را دارد.

به گزارش ایرنا،  مجتبی شفیعی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کاروانسرای بی‌بی حیات در اختیار هیات ‌امنای آن قرار دارد و طبق قانون، متولی این بنای تاریخی اداره اوقاف و امور خیریه بوده و وظیفه حفظ و نگهداری آن نیز بر عهده این نهاد است.

وی با اشاره به اینکه اعتبارات حوزه مرمت آثار تاریخی کرمان بسیار محدود است تصریح کرد: اداره اوقاف و امور خیریه این استان می‌تواند از محل جذب سرمایه‌گذار و همچنین سایر منابع در اختیار این بنای تاریخی را مرمت و بازسازی کند.

معاون میراث‌فرهنگی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان تاکید کرد: مرمت و بازسازی این بنای تاریخی باید با هماهنگی و نظارت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کرمان انجام شود.

وی ادامه داد: تعدادی زیادی از بناهای تاریخی این استان تحت مدیریت اداره‌کل اوقاف و امور خیریه کرمان است که برخی از آنها مرمت و یا در دست بازسازی هستند.

کاروانسرای بی‌بی حیات در بخش چترود واقع شده و قدمت آن به دوره قاجاریه باز می‌گردد.

بخش چترود در فاصله ۵۰ کیلومتری شمال مرکز استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =