۱۸ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۳۷
کد خبرنگار: 1371
کد خبر: 84287162
۰ نفر

برچسب‌ها

۸۱ درصد تعهد اشتغال اردستان محقق شد

کاشان - ایرنا - رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردستان گفت: سال گذشته ۸۱ درصد تعهد سهمیه این شهرستان در سامانه رصد اشتغال محقق شد.

مهدی خانی روز چهارشنبه در نشست شورای اشتغال اردستان افزود: تعهد سهمیه اشتغال شهرستان در سامانه رصد سال گذشته یک هزار و ۲۸۸ نفر بود که تاکنون یک هزار و ۴۴ نفر آن محقق شده است.

وی ادامه داد: پارسال ۱۵۰ میلیون تومان تسهیلات مشاغل خانگی به اردستان اختصاص یافت که ۲۰ درصد این مبلغ تخصیص داده شد و بقیه به عنوان پشتیبان طرح‌های مشاغل خانگی اختصاص پیدا کرد.

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردستان با بیان اینکه موضوع تسهیلات مشاغل پشتیبان با مشکلاتی مواجه بود، اظهار داشت: فقط یک طرح معرفی و ۲۰ میلیون تومان به آن پرداخت شد و از طرفی، به افراد شرکت‌کننده در طرح ملی توسعه مشاغل خانوادگی تسهیلات پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: سهمیه اردستان در طرح ملی توسعه مشاغل خانوادگی ۹۰ نفر است که تاکنون ۴۰ نفر ثبت نام شده‌اند.

به گفته وی، از بین افراد به دنبال توسعه اشتغال برای ۱۴ مراجعه‌کننده مجوز صادر شد اما بیشتر افراد به مراجعه حضوری تمایل ندارند.

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری اردستان نیز گفت: این شهرستان در ۲ سال گذشته در خصوص مهارت‌آموزی از سوی مرکز آموزش فنی و حرفه ای تلاش کرد اما مشارکت افراد مرتبط در اردستان کم بود و کارفرمایان هم به اصطلاح در دقیقه ۹۰ دنبال نیروی متخصص هستند.

محمدتقی کیانی افزود: اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردستان باید در سال جدید با توجه به شعار سال نسبت به مهارت‌آموزی اقدام کند، چرا که سال گذشته عملکردها در این خصوص ضعیف بود.

وی ادامه داد: اشتغال‌ متناسب با وضعیت بانوان بیکار در اردستان در حالی کم است که اتباع بیگانه به طور غیرقانونی در برخی حوزه‌ها مشغول هستند و بعُد فرهنگ کار نیازمند تقویت و ارتقا است.

شهرستان اردستان با افزون بر ۴۲ هزار نفر جمعیت در ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =