بیش از سه هزار شغل طی سال گذشته در بخش کشاوری استان همدان ایجاد شد

همدان-ایرنا- سرپرست مدیریت امور سرمایه‌گذاری سازمان جهادکشاورزی استان همدان گفت: تعهد اشتغال زایی بخش کشاورزی استان در سال گذشته ۲ هزار و ۶۵۵ شغل بود که با اقدامات انجام شده موفق به ایجاد سه هزار و ۶۱ فرصت شغلی شدیم.

«احد ظفری» روز پنج‌شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: تعهد اشتغال بخش کشاورزی استان همدان در سال جاری ۲ هزار و ۶۸۵ مورد و اولویت اجرای طرح ها نیز بهره برداری از ۴۷ طرح بزرگ و اثرگذار در بخش های مختلف کشاورزی است.

وی ۴۷ طرح اثرگذار و بزرگ را شامل واحد ۶ هزار راسی گاوداری شیری قروه درگزین، واحد ۶ هزار راسی گاو شیری شهرستان ملایر و واحد ۶ هزار راسی گاو شیری شهرستان همدان دانست و گفت: احداث مجتمع گلخانه‌ای استان و واحد فرآوری محصولات کشاورزی، فرآوری گشنیز و توسعه سردخانه‌ محصولات کشاورزی از عمده طرح‌های جهادکشاورزی استان در سال ۱۴۰۰ است.

وی با بیان اینکه برای اجرای این ۴۷ طرح بیش از ۵۰ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است، افزود: سال گذشته ۶ هزار و ۲۳۷ طرح کشاورزی به بانک های استان معرفی شد که از این تعداد تسهیلات چهار هزار و ۸۲۲ طرح به مبلغ پنج هزار و ۲۵ میلیارد ریال عقد قرارداد و پرداخت شده است.

 سرپرست مدیریت امور سرمایه‌گذاری سازمان جهادکشاورزی استان همدان اظهار داشت: سهمیه استان همدان در بخش مکانیزاسیون کشاورزی ۱۱۶ میلیارد ریال بود که یک هزار و ۹۴۷ طرح به مبلغ یک هزار و ۴۸۳ میلیارد ریال موفق به عقد قرارداد شدند.

وی خاطرنشان کرد: ۷۰ طرح برای دریافت تسهیلات رونق تولید نیز به مبلغ ۲۳۳ میلیارد ریال با بانک ها عقد قرارداد داشته اند.

وی تعداد طرح های عقد قرار داده شده در تسهیلات توسعه آبیاری نوین استان همدان را  ۳۰۹ طرح عنوان کرد و افزود: از این تعداد ۲۸۱ طرح منجر به عقدقرارداد و پرداخت تسهیلات مربوطه شده است.

ظفری سهمیه استان همدان در بخش کشت‌های زراعی پاییزه را ۹ هزار ۴۰۷ میلیارد ریال عنوان و تصریح کرد: تمامی ۲ هزار و ۳۹۴ طرح معرفی شده به بانک‌های استان با ۷۰۳ میلیارد ریال تسهیلات منجر به عقد قرارداد شده است.

وی با بیان اینکه سهمیه استان همدان در زمینه سرمایه ‌در گردش کشت بذر ۷۴۴ میلیارد ریال است، گفت: ۶ طرح کشت بذر به بانک های استان معرفی شده که قرارداد  چهار طرح به مبلغ ۴۲۳ میلیارد ریال منعقد شده‌ است.

سرپرست مدیریت امور سرمایه‌گذاری سازمان جهادکشاورزی استان همدان تصریح کرد: سال گذشته با پرداخت ۱۰ هزار و ۹۳۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزا در بخش کشاورزی، سه هزار و ۶۱ فرصت شغلی جدید در بخش کشاورزی استان ایجاد شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =