دانشگاهیان در جهت رفع موانع تولید اهتمام ویژه داشته باشند

بندرعباس - ایرنا - نماینده ولی فقیه در هرمزگان گفت: دانشگاهیان باید با ارائه راهکارهای علمی و عملی خود در جهت برداشتن مانع های تولید اهتمام ویژه ای داشته باشند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده روز چهارشنبه در دیدار با رییس و معاونان دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان به مناسبت سالروز تاسیس این دانشگاه اظهار داشت: دانشگاه‌ها بایستی در سال تولید، پشتیبانی‌ها، مانع زدایی ها نقش آفرین باشند و همکاری صنعت و دانشگاهیان که از ظرفیت علمی بسیار بالایی برخوردارند می‌تواند ثمرات فراوانی را به همراه داشته باشد.

وی ادامه داد: دانشگاهیان بزرگترین پشتیبان علمی صنایع هستند و می‌توانند در بسیاری از مسائل راهگشا باشند اما این ارتباط تاکنون محقق نشده که تحقق آن نیازمند اهتمام ۲ طرف است.

وی اضافه کرد: همچنین دانشگاهیان با ظرفیت علمی که در اختیار دارند می‌توانند برای اصلاح قانون‌های قدیمی که مانع بزرگی برای تولید هستند نیز نقش آفرینی داشته و در جهت تحقق سال به نمایندگان مجلس در این زمینه کمک کنند.

تبیین و تبدیل گفتمان ایران قوی به گفتمان رایج از وظایف دانشگاهیان است

 نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان بیان داشت: ایران قوی که توسط مقام معظم رهبری مطرح شد به گفتمان سازی در بین جامعه نیاز دارد و از پاکبان‌های عزیز  تا دانشگاهیان و لایه نخبگانی جامعه باید نقش خود را در جهت تحقق این گفتمان ایفا کنند.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی زاده گفت: تبیین و تبدیل گفتمان ایران قوی به گفتمان رایج از وظایف دانشگاهیان است، دانشگاه در حل مسائل و مشکل‌ها و چیستی موضوع‌ها نقش کلیدی دارد و در هرکجا با مشکلی مواجه هستیم نگاه قشرهای مختلف مردم به جامعه دانشگاهی است.

 وی افزود: سه مرحله نرم افزاری ،سخت افزاری و اندیشه سازی را در بحث تمدن سازی پیش رو قرار دارد، زمانی تمدن سازی محقق می شود که اندیشه تمدن در بین رهبران به عنوان حلقه اولیه هر جامعه شکل گرفته باشد و زمانی که تمام لایه‌های جامعه با تارو پود خود آن را قبول داشته باشند محقق خواهد شد. 

امام جمعه بندرعباس ابراز داشت: نقش دانشگاه‌ها به جهت در اختیار داشتن نسل جوان جامعه، که رهبر انقلاب اسلامی نیز تاکید بسیاری بر نقش آفرینی موثر دانشگاهیان و جوانان در جامعه دارد بسیار حساس و پررنگ است ،چرا که دانشگاهیان باید حلقه مفقوده تمدن سازی، که تبیین اندیشه تمدن است را در جامعه به خوبی ایفا کنند.

عبادی زاده اضافه کرد: دانشجویان باید مسائل و مشکل‌های کشور را تبیین و گفتمان سازی کنند، زمانی می‌توان به درستی به یک مسئله پرداخت، که گفتمان رایج در بین آحاد جامعه شکل گرفته باشد و بعد در مرحله سوم اقدام به پی ریزی برنامه عملیاتی منسجم برای حل مسائل و مشکلات جامعه یا موضوعات مختلف دیگر اقدام کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha