۱۸ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۱۰
کد خبرنگار: 2243
کد خبر: 84287029
۱ نفر

برچسب‌ها

تکمیل بیمارستان فردیس نیازمند ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار است

کرج - ایرنا - معاون مدیر کل دفتر فنی استانداری البرز اعلام کرد که ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل بیمارستان ۲۶۰ تختخوابی شهرستان ۶۰۰ هزار نفری فردیس نیاز است.

مهدی محرابی روز چهارشنبه  در حاشیه بازدید از روند ساخت بیمارستان ۲۶۰ تختخوابی فردیس به خبرنگار ایرنا  گفت: طبق برنامه ریزی  بیمارستان شهرستان فردیس  تا اواخر تیر ماه افتتاح می شود.

وی با بیان اینکه در حین انجام کار این پروژه کوتاهی و وقفه هایی وجود داشت ، افزود: با دستور اکید استاندارالبرز به دنبال این هستیم که مشکلات را حل و فصل کنیم و در سه ماه آینده  به بهره برداری برسد.

وی به عدم  تامین اعتبار برای این بیمارستان اشاره کرد و اظهار داشت: قرار است اعتبار ۱۳۰ میلیارد تومانی این بیمارستان برای احداث تاسیسات ، برق و سایر امور بیمارستان تامین شود.

معاون مدیر کل دفتر فنی استانداری البرز گفت: پیش از این قرار بود این بیمارستان فقط برای ارائه خدمات  پزشکی باشد اما اکنون به آموزشی و خدمات پزشکی تبدیل شده است .

مدیرتوسعه منابع فیزیکی دانشگاه علوم پزشکی استان البرز نیز گفت: پروژه  بیمارستان فردیس ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و  اگر منابع اعتبار برای این بیمارستان تامین شود تا اواخر خرداد ماه سال جاری فضای فیزیکی  بیمارستان آماده تجهیز و افتتاح می شود.

حسین شفق افزود: اعتبار کل پروژه ۲۶۰ تختخوابی بیمارستان دولتی فردیس ۳۰۰ میلیارد تومان است که تاکنون ۱۷۰ میلیارد تومان به پروژه تزریق شده است  که به پیمانکاران بدهکار هستیم و ۱۳۰ میلیارد تومان دیگر اعتبار نیازد دارد تا پروژه تکمیل شود.

وی با بیان اینکه ۱.۷ هکتار مساحت زمین بیمارستان است ، افزود: برای محوطه و فضاهای پشتیبانی یک هکتار دیگر اضافه شد و ۲۱ هزار متر مربع زیربنای پروژه بیمارستان در قالب سه بلوک ساخته می شود.

عملیات ساخت بیمارستان  فردیس به عنوان پروژه ای ملی  از مصوبات سفر رییس جمهوری به استان البرز است .

شهرستان ۶۰۰ هزار نفری فردیس در جنوب کلانشهر کرج مرکز استان البرز قرار دارد و فاقد یک تخت بیمارستان است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =