۱۸ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۴۸
کد خبرنگار: 1371
کد خبر: 84287018
۰ نفر

برچسب‌ها

۶۱ میلیارد تومان زکات در اصفهان جمع‌آوری شد

کاشان - ایرنا - دبیر شورای زکات اصفهان گفت: سال گذشته با جمع‌آوری ۶۱ میلیارد تومان زکات در این استان، ۷۰ درصد سهم فقیران و ۳۰ درصد در بخش عمرانی شامل ساخت خانه عالم، مرمت و ساخت مسجد، مدرسه، غسالخانه و آسفالت معابر روستایی هزینه شد.

حجت الاسلام غلامحسین رنجبر در نشست ستاد زکات اردستان با اشاره به تشکیل ۴۵۰ شورای زکات فعال روستایی در استان اصفهان افزود: وظیفه این شوراها جمع آوری زکات در روستاها و صرف آن در فعالیت‌های عمرانی و کمک به فقیران است.

وی با بیان اینکه در مکان‌هایی که مقدار زکات واجب کم است باید به سمت زکات مستحبی حرکت کرد، ادامه داد: در شهرستان اردستان ۲ هزار و ۵۰۰ اصله درخت پسته برای زکات پلاک‌کوبی شده است.

به گفته وی، ساماندهی صندوق های جمع آوری زکات فطره از جمله اقدام‌های مطلوب انجام شده است.

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) اردستان نیز با اشاره به تشکیل ۱۸ شورای فعال زکات روستایی در این شهرستان اظهار داشت: سال گذشته یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان زکات واجب و مستحبی در اردستان جمع آوری شده است.

ابوالقاسم صادقی با بیان اینکه از مجموع زکات جمع آوری شده، ۵۱ درصد در روستاها هزینه شد و ۴۹ درصد نیز سهم فقیران بود، افزود: ۵۰ درصد از زکات جمع‌آوری شده در شهرستان اردستان مربوط به دهستان گرمسیر است.

وی خاطر نشان کرد: در سال گذشته ۷۵ میلیون تومان زکات فطره و کفاره جمع آوری شده است.

امام جمعه اردستان  نیز گفت: احیای نماز، زکات، حج و به کار گرفتن همه فریضه‌های دینی به نفع خود انسان است.

حجت‌الاسلام حسن دهشیری افزود: یکی از دعوت‌های خداوند پرداخت زکات و کمک به نیازمندان است که احیای معنویت در جامعه را به دنبال خواهد داشت.

وی تصریح کرد: بی‌توجهی به مسایل معنوی مشکلات زیادی در جامعه به همراه خواهد داشت.

شهرستان اردستان با افزون بر ۴۲ هزار نفر جمعیت در ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =