فارغ التحصیلی ۱۰۰ هزار دانشجو معلم تا مهر ماه ۱۴۰۰

تهران-ایرنا- رییس دانشگاه فرهنگیان از فارغ التحصیلی تعداد ۱۰۰ هزار دانشجو معلم تا مهر ۱۴۰۰ از این دانشگاه خبر داد.

به گزارش روز چهارشنبه دانشگاه فرهنگیان، حسین خنیفر در بیست و هفتمین اجلاس مجازی مشترک سراسری سرپرستان مدیریت های استانی، پردیس ها و مراکز این دانشگاه بکه ا شعار دانشگاه فرهنگیان متولی آموزش و تربیت افسران سپاه پیشرفت کشور برگزار شد، به شرایط سخت کرونایی کشور اشاره کرد و گفت: انجام وظایف و مسوولیت های پیش رو در این دانشگاه با توجه به شرایط موجود بسیار مهم است.

وی تعداد فارغ التحصیلان دانشجو معلم پیوسته و مهارت آموز دانشگاه فرهنگیان در مهر سال ۱۴۰۰ را حدود ۱۰۰ هزار نفر اعلام کرد و با تاکید بر حفاظت، صیانت و تعصب نسبت به دانشگاه فرهنگیان و حمایت بیش از پیش از کارکنان و فعالان این دانشگاه به عنوان یک وظیفه افزود: با شناخت کامل نسبت به مجموعه باید بانک اطلاعات این دانشگاه غنی و پربار باشد.

رییس دانشگاه فرهنگیان با تاکید بر شنودموثر خاطر نشان کرد: مراجعان دانشگاه فرهنگیان، نیازمند دریافت دقیق اطلاعات هستند.

خنیفر نهضت قانون خوانی در دانشگاه فرهنگیان  را ضروری دانست و با معرفی سازمان سنجش آموزش کشور و وزارت آموزش و پرورش به عنوان مسئولان برگزار کننده آزمون، مصاحبه، گزینش و تعیین و اعلام نهایی اسامی پذیرش شدگان دانشگاه فرهنگیان تصریح کرد: نقش دانشگاه در این بین فقط آموزش است.

این مقام مسوول یادآور شد: بهره مندی از وجود استادان و فضاهای متعلق به دانشگاه فرهنگیان در این خصوص، دلیل بر مسوولیت پذیری نیست.

وی ارتباط اثرگذار استاد، دانشجو و همکاران را از دیگر موارد مهم اعلام کرد و گفت: مطالعه دقیق قوانین و مقررات دانشگاه و همچنین بخشنامه ها و ارسال به موقع پاسخ های درخواست شده باید در اولویت فعالیت های کاری باشد.

دبیر هیات امنای دانشگاه فرهنگیان، تهیه اطلاعیه های کوتاه و مختصر، ارایه آموزش های صریح و روشن از طریق فضای مجازی به منظور اطلاع رسانی، رصد غیر محسوس امور، آشنایی به مقررات و انتظارات جدید و حضور مفید و موثر در مجموعه را مهم دانست و ادامه داد: اعلام نتایج جلسات برگزار شده دانشگاه در موقعیت های اداری و غیر اداری برای اطلاع عموم کارکنان الزامی است.

وی، برگزاری حضوری دوره های کارورزی دانشجو معلمان و امتحانات را مهم ذکر و تصریح کرد: برگزاری دوره های کارورزی دانشجو معلمان به عنوان شاخص مهم مشروعیت یک معلم و فانوس دریایی مجموعه است.

رییس دانشگاه فرهنگیان به تابع بودن دانشگاه نسبت به اجرای قوانین و مقررات کشور اشاره و تاکید کرد: در صورت مساعد شدن شرایط کشور و صدور مجوز، این دو فعالیت مهم در دانشگاه فرهنگیان مقدم بر دیگر امور و به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

خنیفر توجه به مطالبات و انعکاس صحیح آن ها، ایده پردازی های جدید در عصر مجازی و تبدیل فرصت ها به ایده های عملی و کاربردی، شکار ایده های مختلف فرهنگی، آموزشی، پژوهشی، دانشجویی، نظارت و طرح و برنامه از سایر دانشگاه های کشور در شرایط کنونی توسط دانشگاه را ضروری خواند و یادآور شد: باید در شرایط کنونی بازدیدهای مرتب و اتفاقی از زیرمجموعه مورد توجه قرار گیرد.

وی همچنین نظارت بر آموزش های مجازی در دانشگاه فرهنگیان را ضروری دانست و تصریح کرد: در فضاهای آموزش مجازی باید از روش های جدید آموزشی و تالارگفت و گو بهره کافی برد.

این مقام مسوول در دانشگاه فرهنگیان، تقویت زیرساخت های دانشگاه را فعالیتی مهم اعلام و خطاب به سرپرستان مدیریت های استانی گفت: با توجه به نام گذاری سال جدید توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی  به نام تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی بهره گیری بیش از پیش از خلاقیت و امکانات موجود استانی رشد نظام تعلیم و تربیت کشور را به همراه خواهد داشت.

خنیفر، همچنین آموزش آموزشگران را از اهم موارد برشمرد و تاکید کرد: با توجه به ورود ناگهانی به آموزش های مجازی بهره گیری از فرصت های موجود برای آموزش آموزشگران ضروری است.

وی تلاش برای جبران کمبود معلم در کشور، بازنگری ده برنامه درسی کارشناسی ارشد در دانشگاه، تولید ۹ برنامه درسی جامع دوره کارشناسی، تاسیس و راه اندازی ۴ استودیو تولید محتواهای تربیتی، آموزش های الکترونیکی و ارتقای کمی و کیفی گروه های آموزشی از رقم ۴۸ به ۱۰۳ در سال جدید در ۳۱ استان و ۹۸ پردیس و مرکز را از فعالیت ها و اقدامات مهم دانشگاه ذکر کرد و افزود: ثبت ۶۲ فعالیت نوآوری در مراکز دانشگاه فرهنگیان، ۴۶ کرسی علمی، ترویجی و پژوهشی ثبت شده، اهدای ۱۰۴ فعالیت پژوهانه، تاسیس و راه اندازی ۳۱ دارالقرآن کریم، برگزاری آزمون مهم اصلح، رصد مداوم آموزش و متوقف نشدن فعالیت های آموزشی با حمایت و پشتیبانی کلیه معاونت های دانشگاه، تهیه گزارش های مالی، صیانت ارزشمند حراست های دانشگاه فرهنگیان و همراهی بیش از پیش نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها قابل تقدیر و قدردانی است.

رییس دانشگاه فرهنگیان، پوشش ۲۵ هزار دانشجو معلم در سامانه سلامت دانشگاه را اقدامی ارزشمند دانست و با اعلام کسب رتبه برتر دانشگاه فرهنگیان در بین مراکز مشاوره، برگزاری ۲۸۴ نشست تخصصی در ۹۸ پردیس و مرکز، نشر تعداد ۲۶ عنوان نشریه علمی، پژوهشی و تدوین پیشینه یکصد سالگی تربیت معلم در قالب ۳۱ جلد و چاپ آن در آینده ای نزدیک تصریح کرد: انتشار مجموعه اسناد تربیت معلم در ۵ جلد، اخذ بیش از ۲۰۰ ردیف جدید جذب هیات علمی، افتتاح یادمان های شهدا و راه اندازی دیتاسنتر آموزش های الکترونیکی و مجازی در ۳۱ استان به عنوان دیگر اقدامات مهم و قابل تقدیر مسئولان و کارکنان دانشگاه فرهنگیان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha