۱۹ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۸:۳۸
کد خبرنگار: 1004
کد خبر: 84286976
۰ نفر

برچسب‌ها

مصرف سوخت در منطقه تربت‌حیدریه خراسان رضوی کاهش یافت

تربت‌حیدریه- ایرنا- مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه تربت‌حیدریه حجم توزیع و مصرف سوخت را طی سال گذشته در این منطقه یک میلیارد و ۲۹۰ میلیون لیتر اعلام و بیان کرد: این میزان مصرف سوخت در مقایسه با سال قبل از آن سه درصد کمتر شده است.

جواد بلندی روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: سهم کاهش مصرف انواع فراورده‌های سوختی ظرف این مدت در منطقه تربت‌حیدریه واقع در مرکز و جنوب خراسان رضوی شامل ۴۴ درصد نفت سفید، ۱۰ درصد بنزین و ۹ درصد کاهش در مصرف نفت کوره بوده است. 

وی ادامه داد: حجم مصرف گاز طبیعی یا سی.ان.جی نیز با وجود این حجم کاهش در مصرف نفت سفید، بنزین و نفت کوره ظرف یک سال اخیر در منطقه تربت‌حیدریه نسبت به مدت مشابه قبل ثابت مانده و تغییری نداشت.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه تربت‌حیدریه گفت: ۹۷ میلیون لیتر سی.ان.جی ظرف یک سال اخیر در این منطقه مصرف شد که ثبات حجم آن نسبت به گذشته نشانگر اقبال مردم به استفاده از سوخت طبیعی است. 

وی کاهش مصرف سوخت را ناشی از توسعه شبکه سراسری گازرسانی، اعمال محدودیت در ساعات و مسیرهای حرکت خودروها بخاطر شیوع ویروس کرونا و همچنین اجرای طرحهای توزیع الکترونیکی گاز مایع و نفت سفید دانست. 

بلندی در ادامه گفتگو با خبرنگار ایرنا تنها مورد افزایش مصرف سوخت را ظرف یک سال اخیر در منطقه تربت‌حیدریه مربوط به نفت‌گاز به میزان چهار درصد اعلام و بیان کرد: افزایش در حجم مصرف نفت‌گاز نشانگر فعال بودن صنعت حمل و نقل در چرخه اقتصاد تولید و صنعتی در بخشهای مختلف به ویژه معادن این منطقه از خراسان رضوی است. 

وی همچنین به دستاوردها و موفقیتهای شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه تربت‌حیدریه در طول یک سال اخیر اشاره و "فراهم کردن زیرساختهای لازم برای ذخیره‌سازی و عرضه نفت‌گاز یورو۴ با صرفه‌جویی سه میلیارد و ۵۸۰ میلیون ریال با بهره‌گیری از توان موجود در این شرکت و بکارگیری تخصص نیروهای بومی" را از جمله آنها دانشت. 

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه تربت‌حیدریه افزود: تامین زیرساخت‌ ذخیره‌سازی و عرضه نفت‌گاز صادراتی با صرفه‌جویی سه میلیارد و ۸۰۴ میلیون ریال، تبدیل خط لوله چهار اینچ باند مخازن به خط هشت اینچ، ارتقا دبی سامانه کولینگ فومینگ به منظور تقویت سامانه آتش‌نشانی منطقه با بهره‌گیری از توان و تخصص نیروهای کارگاه خدمات فنی و مهندسی با صرف جویی یک میلیارد و ۶۰۴ میلیون ریال از دیگر موفقیتها ظرف یک سال اخیر بودند. 
وی ادامه داد: اجرای پیشنهاد یکی از همکاران واحد ایمنی به عنوان یک  طرح پژوهشی که حاصل آن تبخیر بیش از ۵۰۰ هزار لیتر آب آلوده در استخر تبخیر بود، نصب ۱۲۲ چراغ خیابانی و پروژکتور LEDدر سطح انبار نفت منطقه با هدف صرفه‌جویی ۱۰۱هزار و ۱۷۸ کیلو وات بر ساعت در سال و کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای به میزان ۶۷ تن در سال و احداث ۲ باب جایگاه سوخت مایع در قالب مجتمع خدمات رفاهی داخل اتاقک در مناطق محروم و در محور مواصلاتی به معادن بزرگ سنگ آهن در راستای حمایت از چرخه اقصاد و توجه به مناطق کم برخوردار از دیگر اقدامات سال گذشته  این شرکت بود.
بلندی گفت: اجرای موفق سه طرح توزیع الکترونیک گازمایع، نفت‌سفید و نفت‌گاز در راستای تحقق اهداف دولت الکترونیک که در شرایط کرونا نقش بسزایی در پیشگیری از شیوع  این ویروس و ارایه خدمات مطلوب به مصرف کنندگان ایفا کرد، احیای فضای اداری باقیمانده از ساختمان قدیم ستاد منطقه به منظور استقرار واحدهای اداری تاسیسات و عملیات انبار نفت و فراهم شدن شرایط استقرار واحد اداره کل نظارت بر صادرات فرآورده‌های نفتی در این ساختمان از دیگر اقدامات پارسال این شرکت در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی بود.
وی افزود: گازسوز کردن هزار و ۴۴۴ دستگاه خودرو در قالب طرح رایگان دوگانه سوز کردن خودروهای عمومی و اسنپ، از دیگر اقدامات پارسال شرکت ملی نفت منطقه تربت‌حیدریه  بود که امسال نیز اجرای آن ادامه دارد.
شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه تربت‌حیدریه به عنوان یکی از مناطق ۳۷ گانه شرکت ملی نفت ایران کار سوخترسانی به شهرستانهای تربت‌حیدریه، مه‌ولات، زاوه، رشتخوار، کاشمر، خلیل‌آباد، کوهسرخ، گناباد، بجستان و خواف را در مرکز، جنوب و جنوب غربی استان خراسان بر عهده دارد.
این شرکت مجهز به ۱۸۲دستگاه خودروی سنگین نفتکش شامل ۱۱۹ تانکرتریلر، ۱۲۰ باب فروشندگی نفت سفید، ۶۳ باب جایگاه عرضه سوخت، ۹ فروشندگی داخل اتاقک و ۱۲۰ فروشندگی و تعاونی روستایی و همچنین ۳۲ باب جایگاه عرضه سی.ان.جی با ۱۸۰ دستگاه نازل فعال در سطح ۱۰ شهرستان با مجموع جمعیت نزدیک به ۹۰۰ هزار نفر است.
تربت‌حیدریه در فاصله ۱۵۰ کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد. 

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =