حوادث ناشی از کار ۵۰ درصد در لرستان کاهش یافت

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: حوادث ناشی از کار واحدهای تولیدی این استان در سال ۹۹ نسبت به سال قبل از آن ۵۰ درصد کاهش یافته است.

به گزارش ایرنا علی آشتاب  روز چهارشنبه با اعلام این مطلب به رسانه ها افزود: پارسال جهت پیشگیری و مقابله با کرونا و صیانت از نیروی انسانی شاغل در واحدهای اقتصادی، تشدید بازرسی در کارگاه های مشمول قانون کار در دستور کار قرار گرفت و ۱۰ هزار و ۱۰۸ مورد بازرسی توسط بازرسان این اداره کل از واحدهای کارگری استان انجام شد.

وی بدون اشاره به آمار حوادث کار در استان اظهار داشت: با اقدامات انجام شده توسط بازرسان کار در خصوص آگاهی نیروی انسانی نسبت به عوامل تهدید کننده کار و شناسایی مکان های نا ایمن در کارگاهها ، حوادث ناشی از کار ۵۰ درصد در سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه کاهش یافته است.

وی ادامه داد: بازرسان کار علاوه بر نظارت های مستمر، نظارت های غیرمستقیم  را از طریق استقرار مسئول ایمنی در کارگاه، توجه به فعالیت کمیته های حفاظت فنی و بهداشت کار، نظارت بر عمکرد ایمنی پیمانکاران از طریق صدور صلاحیت، آموزش ایمنی کارگران و کارفرمایان از طریق مراجع ذی صلاح، نظارت بر رعایت استاندارد تجهیزات و ماشین‌آلات و اخذ تاییدیه‌های لازم انجام می دهند.

آشتاب اضافه کرد: پارسال ۶ هزار و ۹۱۲ نفرساعت برنامه آموزشی برای کارفرمایان و کارگران برگزار شده ‌است.

هم اکنون ۲ هزار و ۸۶۷ تعاونی فعال با اشتغال حدود ۳۰ هزار نفر در لرستان وجود دارد که از این تعداد ۴۷۸ واحد مربوط به بانوان است.

بنابر اعلام پزشکی قانونی لرستان ۱۱ ماهه پارسال ۱۲ نفر (همگی مرد) بدلیل فوت ناشی از حوادث کار در مراکز پزشکی قانونی استان مورد معاینه قرار گرفته اند که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که ۲۲ نفر(همگی مرد) گزارش شده ۴۵ درصد کاهش داشته است.

بیشترین علت فوت در حوادث کار مربوط به اصابت جسم سخت و سقوط از بلندی بوده است.

همچنین در این مدت آمار مصدومین ناشی از حوادث کار با ۶۴۳ نفر شامل (۶۲۵ مرد و ۱۸ زن) نسبت به مدت مشابه سال قبل که ۷۲۹ نفر شامل (۷۰۸ مرد و ۲۱ زن) بوده، ۱۱ و هفت دهم درصد کاهش نشان می دهد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =