ابتلای ۲۴۶ نفر به کرونا پس از واکسیناسیون در آمریکا

تهران-ایرنا- مقامات ایالت میشیگان در آمریکا اعلام کردند از ۱.۷ میلیون نفری که در این ایالت دوز کامل واکسن کرونا را دریافت کردند، نتیجه آزمایش کرونای ۲۴۶ نفر آنها مثبت شده است.  

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه اینترنتی بیزینس اینسایدر، مقامات ایالت میشیگان اعلام کردند که این یافته از نتایج مطالعات بالینی مبنی بر اثربخشی بسیار واکسن های کرونا پشتیبانی می کند.

وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالت میشیگان اعلام کرد: ۲۴۶ مورد کرونای مثبت در فاصله زمانی اول ژانویه تا ۳۱ مارس گزارش شده است و آنها ۱۴ روز یا مدت زمان بیشتری پس از تزریق دوز دوم واکسن کووید-۱۹ به این بیماری مبتلا شده اند که این موضوع نشان می دهد تنها کسری از درصد افرادی که واکسینه شده اند، دوباره به این  ویروس مبتلا می شوند.

طبق اعلام شبکه Fox ۲ Detroit، تقریبا یک ۱۰ هزار درصد از افرادی که در ایالت میشیگان هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده اند، به کرونا مبتلا شده اند.  

هیچ واکسنی به طور ۱۰۰ درصد تضمین نمی‌کند که فرد دریافت کننده هیچ گاه بیمار نشود. هرچند اطلاعات واکسیناسیون در سطح ملی محدود است، اما شواهد موجود نشان می‌دهد موارد ابتلاء به بیماری پس از دریافت واکسن بسیار محدود هستند. به عنوان مثال در ایالت «مینه سوتا» از میان ۸۰۰ هزار فرد واکسینه شده، فقط ۸۹ نفر دوباره به کووید ۱۹ مبتلا شدند.

فاکتورهای دیگری نیز باید در نظر گرفته شود، از جمله اینکه آیا موارد نادر افرادی که پس از واکسیناسیون آزمایش کرونای آنها مثبت می شوند از جمله افرادی هستند که قبل از تلقیح کامل در معرض ویروس قرار گرفته اند یا خیر.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =