۱۸ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۵۶
کد خبرنگار: 1045
کد خبر: 84286939
۰ نفر

برچسب‌ها

هواشناسی مازندران نسبت به بروز آتش سوزی هشدار داد

ساری - ایرنا - هواشناسی مازندران با اشاره به تقویت جریان‌های گرم جنوبی، نسبت به وقوع آتش سوزی در مراتع و عرصه‌های جنگلی این استان هشدار داد.

اداره کل هواشناسی مازندران روز چهارشنبه با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که با ورود سامانه گرم، دمای هوای در استان تا آخر هفته جاری همچنان روند افزایش دارد و این افزایش دما در دامنه‌ها و ارتفاعات با وزش باد گرم همراه است.

در اطلاعیه هواشناسی مازندران تاکید شده است که این سامانه گرم تا اواخر روز جمعه در استان فعال خواهد و با توجه به افزایش نسبی دما، احتمال وقوع آتش سوزی در دامنه‌ها و عرصه‌های جنگلی مازندران دور از انتظار نیست.

جدول داده‌های آماری هواشناسی مازندران نیز نشان می‌دهد که این افزایش دما از امروز تا آخر هفته جاری در شهر ساری در مقایسه با دیگر شهرستان‌ها نمود بیشتری دارد بگونه ای که دمای هوای این شهر از ۲۴ درجه سانتیگراد در روز جاری به ۳۱ درجه سانتیگراد در روز جمعه می‌رسد.

هواشناسی مازندران شرایط جوی در روز جاری را صاف تا نیمه ابری همراه با کاهش نسبی دما و در مناطق ساحلی و جلگه‌ای با احتمال مه صبحگاهی اعلام کرد و گفت که در روز پنجشنبه نیز هوای استان صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش دما و در دامنه ها و ارتفاعات نیز با وزش باد گرم همراه است.

بر اساس اطلاعیه اداره کل هواشناسی مازندران، شرایط جوی استان در روز جمعه صاف تا نیمه ابری با افزایش نسبی دما و گاهی با وزش باد گرم همراه است و از اواخر روز با تغییر شرایط جوی، در ارتفاعات گاهی شاهد رشد ابر، رگبار باران، وقوع رعد و برق پراکنده و وزش باد نسبتاً شدید خواهیم بود.

هواشناسی مازندران شرایط جوی استان از شنبه هفته آینده تا روز دوشنبه را نیمه ابری همراه با کاهش دما و در بعضی ساعات با افزایش ابر و به ویژه در ارتفاعات با رگبار پراکنده باران و وزش باد پیش‌بینی کرده است.

هم‌اکنون کیاسر با ۲۰ درجه و بلده نور با ۱۵ درجه سانتگیراد بالای صفر، گرم‌ترین و خنک‌ترین شهرهای مازندران هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =