۱۸ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۰۲
کد خبرنگار: 3134
کد خبر: 84286937
۳ نفر

برچسب‌ها

نیمی از شهرستان‌های استان سمنان قرمز کرونایی شدند

سمنان- ایرنا- وضعیت کرونایی چهار شهرستان از هشت شهرستان استان سمنان شامل سمنان، شاهرود، دامغان و گرمسار، بنا به اعلام دانشگاه‌های علوم پزشکی استان سمنان و شاهرود، به قرمز تغییر کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی وخدمات بهداشتی درمانی استان سمنان روز چهارشنبه به ایرنا گفت: شهرستان‌های سمنان، دامغان و گرمسار از نظر رنگ‌بندی کرونا در وضعیت قرمز قرار گرفت.

نوید دانایی ابراز داشت: شهرستان‌های مهدیشهر و سرخه نیز از نظر رنگ‌بندی کرونایی در وضعیت نارنجی و آرادان در وضعیت زرد قرار دارند.

رضا چمن، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود نیز گفت: بر اساس رنگ‌بندی اعلام شده از سوی ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا، شهرستان‌ شاهرود از لحاظ شیوع کرونا از وضعیت نارنجی به قرمز تغییر رنگ داد.

به گزارش ایرنا، طبق اعلام رئیس دانشگاه علوم پزشکی وخدمات بهداشتی درمانی استان سمنان، از ظهردوشنبه تا ظهر دیروز سه‌شنبه ۲۰ بیمار جدید مثبت با تشخیص قطعی ابتلا به کووید۱۹ در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان بستری شدند وبدین ترتیب مجموع بیماران بستری شده در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا ویروس تاکنون به چهار هزار و ۹۵۲ نفر رسیده است و چهارده هزار و ۸۰۴ بیمار نیز به صورت سرپایی شناسایی شدند.

همچنین از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا تا ظهر دیروز،  ۱۹ هزار و ۷۵۶ مورد مثبت بیماری کرونا بر اساس معیارهای تشخیصی آزمایشگاهی PCR در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان شناسایی شدند.

کل موارد بهبودی و ترخیص بیماران مبتلا به کووید۱۹ نیز از ابتدای بروز و شیوع بیماری در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه به چهارهزار و ۱۷۴ نفر رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =