۱۹۹نفر برای انتخابات شوراهای روستا در چهارمحال و بختیاری ثبت‌نام کردند

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری چهارمحال و بختیاری گفت: ۱۹۹ نفر در دومین روز از مهلت ثبت‌نام شوراهای روستا و تیره‌های عشایری در استان ثبت‌نام کردند که ۹۵ درصد ثبت‌نام‌کنندگان مرد و پنج درصد آن‌ها زن هستند.

ملک‌محمدقربانپور روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در مجموع۲ روز از زمان ثبت‌نام، ۳۶۴ نفر برای حضوردر رقابت ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی روستا در استان ثبت‌نام خود را قطعی کرده‌اند.

قربانپور خاطرنشان کرد: در مجموع ثبت‌نام‌کنندگان این ۲ روز، ۱۳۶ نفر دارای مدرک تحصیلی ابتدایی، ۶ نفر راهنمایی، ۱۱ نفر متوسطه، ۲۷ نفر دیپلم، ۱۲ نفر فوق دیپلم، ۱۳ نفر لیسانس و هفت نفر دارای مدرک تحصیلی فوق لیسانس هستند.

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه انتخابات در ۵۹۸ روستا در استان برگزار می‌شود، اظهار داشت: از این تعداد ۵۱ روستا دارای شورای پنج نفره و ۵۴۷ روستا دارای شورای سه نفره هستند.

قربانپور به روش‌های ثبت‌نام اشاره کرد و گفت: داوطلبان علاقه‌مند به حضور در این رقابت می‌توانند از چهار طریق استفاده از نرم‌افزار موبایلی و نسخه ویندوز قابل نصب بر رایانه با دریافت از سایت وزارت کشور، مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت و مراجعه حضوری به بخشداری‌ها ثبت‌نام کنند.

وی با بیان اینکه داوطلبان تا ۲۲ فروردین مهلت ثبت‌نام دارند، توصیه کرد تا داوطلبان ثبت‌نام خود را به روزهای پایانی موکول نکنند و از تجمع در بخشداری‌ها به سبب خطر شیوع ویروس کرونا بپرهیزند.

به گزارش ایرنا، انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهری، روستایی وعشایری همزمان با سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌ جمهوری در تاریخ ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =