۱۸ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۲۰
کد خبرنگار: 857
کد خبر: 84286897
۰ نفر

برچسب‌ها

اردبیل وارد وضعیت قرمز شیوع کرونا شد

اردبیل - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل وضعیت این استان را در زمینه شیوع کرونا نگران‌کننده خواند و اعلام کرد: شهرستان اردبیل وارد وضعیت قرمز و بسیار پرخطر شیوع کرونا شده است.

دکتر شهرام حبیب‌زاده روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا با اشاره به افزایش آمار مبتلایان و شیوع موج چهارم کرونا در این استان افزود: در پی افزایش آمار مبتلایان و گسترش سطح شیوع، سایر شهرستان‌های استان هم در وضعیت نارنجی و پرخطر قرار گرفته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل همچنین با اشاره به پر شدن ظرفیت پذیرش بیماران کرونایی در بیمارستان امام خمینی (ره) اردبیل و آماده سازی بیمارستان امام رضا (ع) برای پذیرش این بیماران اظهارکرد: در روزهای آینده بیمارستان سبلان نیز به مجموعه مراکز پذیرش و درمان بیماران کرونایی می پیوندد.

دکتر حبیب‌زاده اضافه کرد: برای کنترل سریع خیز جدید کرونا لازم است که مراسم عروسی، ترحیم و سایر دورهمی‌ شهروندان تعطیل شده و یا با حداقل افراد و به شکل محدود و با رعایت بسیار جدی پروتکل‌های بهداشتی برگزار شود.

وی با تاکید بر ضرورت استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی ۱.۵ متری، دوری از تجمعات و دورهمی، پرهیز از حضور در فضاهای مسقف و نیز شستن دست به منظور مهار کرونا اظهارکرد: سرعت چرخش و ابتلای سویه جدید کرونا موسوم به کرونای انگلیسی بسیار بالاست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل همچنین از شهروندان خواست به محض مشاهده علائم اولیه ابتلای به کرونا از جمله سردرد و بدن درد شدید و نیز ناراحتی‌های تنفسی، به سرعت به مراکز ۱۶ ساعته بهداشت و درمان مراجعه کرده و نسبت به اقدامات تشخیصی و درمان اقدام کنند.

وی اضافه کرد: در مراکز درمانی و تشخیصی کرونا، افراد مبتلا بلافاصله مورد مراقبت قرار گرفته و افراد مرتبط با مبتلایان نیز رهگیری شده و در قرنطینه خانگی قرار می‌گیرند تا از گسترش سطح بیماری جلوگیری شود.

به گزارش ایرنا، روند افزایشی کرونا در استان اردبیل از حدود سه هفته پیش و همزمان با سفر گسترده نوروزی شهروندان به استان شتاب گرفته و همانند نیمه پاییز پارسال، در مسیر صعودی قرار دارد.

مسئولان بهداشت و درمان استان اردبیل از حدود سه هفته قبل شرایط این استان در زمینه شیوع کرونا را شکننده اعلام کرده و هشدار داده بودند که با حضور پرشمار گردشگران و کاهش سطح رعایت مقررات بهداشتی، روند شیوع کرونا در این استان افزایشی و صعودی خواهد بود.

به گزارش ایرنا، بالاترین آمار مربوط به فوت بیماران مبتلا به کرونا در استان اردبیل در هشتم آذرماه با ۲۲ فوتی، بالاترین آمار بستری روزانه مبتلایان کرونا در ۲۵ آبان ماه با ۱۱۳ نفر و نیز بالاترین رکورد بستری همزمان بیماران کرونا با ۵۰۳ نفر در روز ۲ آذرماه به ثبت رسیده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =