۱۸ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۴۳
کد خبرنگار: 893
کد خبر: 84286862
۱ نفر

برچسب‌ها

۵۴ شهروند سوریه از اسارت گروه تروریستی داعش رها شدند

تهران - ایرنا - گروه تروریستی «داعش» ۵۴ نفر از شهروندان سوریه که در حومه «حماه» ربوده بودند را آزاد کرد، اما همچنان از سرنوشت ۶ نفر از ربوده شدگان اطلاعی در دست نیست.

به گزارش ایرنا، پایگاه اطلاع رسانی «العرب الآن» امروز (چهارشنبه) نوشت: گروه تروریستی داعش این افراد را ظهر دیروز (سه شنبه) آزاد کرد.  

بر اساس این گزارش، ۶۰ نفر از صحرانشین‌های حومه «سلمیه» چندی قبل برای جمع آوری گیاه کمیاب، اما پر ارزش «ترافل» به صحراهای حومه حماه در مرکز سوریه رفته بودند که گروه تروریستی داعش این افراد را ربود.  

 منابعی از روستای «السعن» با تایید آزادی ۵۴ نفر از این افراد گفتند که هنوز از سرنوشت ۶ نفر از افراد ربوده شده توسط داعش اطلاعی در دست نیست.  

در همین حال، پایگاه اطلاع رسانی «حزب بعث سوسیالیست عرب سوریه» اسامی کسانی که همچنان در اسارت تروریستهای داعش قرار دارد را منتشر کرد که آن‌ها دو برادر از طایفه «اسکاف»، دو برادر از طایفه «صطوف» و دو نفر دیگر از طایفه «الصالح» هستند. 

تروریستهای داعش به هنگام حمله به این گروه، موتورسیکلت‌های آن‌ها را به سرقت برده و تلفن‌های همراه آن‌ها را از بین بردند. این حمله موجب کشته شدن یک جوان به نام «ایمن عبظو» و زخمی شدن سه نفر دیگر شد. 

بر اساس این گزارش، گروه تروریستی داعش همچنین دیروز نیز در نزدیکی سد «تویزین» در ناحیه «عقیربات» به گروهی از ساکنان حومه شرق سلمیه حمله کردند.  

این منطقه بارها شاهد حملات عناصر تروریستی داعش بوده که متکی به کمک‌هایی هستند که از منطقه «التنف» به آنها می‌شود که در اشغال ارتش آمریکا است.

این منطقه در مرداد سال گذشته نیز شاهد حمله داعش به شهرک «ابولفه» از توابع منطقه السعن بود و تروریستها در جریان آن، سه غیر نظامی را ربودند و چند دستگاه خودرو و بخشی از اموال مردم را به آتش کشیدند.

سوریه در سالهای گذشته شاهد جنگ داخلی و حضور گروه‌های تروریستی حمایت شده از سوی کشورهای غربی- عربی است که تاکنون صدها هزار کشته و میلیون ها نفر آواره در داخل و خارج این کشور به جا گذاشته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =