ورزش بهترین ابزار توسعه تاب آوری و سلامت است

کرمانشاه - ایرنا - موسس خانه تاب آوری ورزش را یکی از بهترین ابزارهای توسعه تاب آوری و سلامت در جامعه دانست و گفت: ورزش می‌تواند در انسجام اجتماعی، طراوت، شادابی و سلامتی عمومی کارساز باشد.

«محمدرضا مقدسی» روز پنجشنبه و به مناسبت روز جهانی ورزش در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ورزش از بهترین ابزارهای توسعه تاب آوری و ارتقای سلامت و رکنی از ارکان تعلیم و تربیت است.

این فعال کشوری در حوزه تاب آوری با اشاره به اینکه تربیت بدنی و ورزش به عنوان بخش عمده از نظام‌های آموزشی موفق دنیا موضوعیت دارد و کرمانشاه هم پیشتاز و پرچمدار پهلوانی در کشور بوده و هست، افزود: استان کرمانشاه ظرفیت‌های بی مانند و قابلیت فراوانی در امر ورزش بویژه در رده قهرمانی دارد اما متاسفانه امروز نام آوران ورزش کرمانشاه بویژه بدلایل معیشتی مجبور به مهاجرت می‌شوند.

مقدسی، ظرفیت‌های ورزش کرمانشاه را مایه فخر و مباهات دانست و ادامه داد: شایسته است که قدر سرمایه های اجتماعی و ورزشی خود را بدانیم البته امید می‌رود با توجه شرایط فرهنگی و اجتماعی در بخش بانوان و توسعه سالن ها و  فضاهای ورزشی سرپوشیده، شاهد توجهات جدی تر و شتاب بیشتری باشیم چرا که ورزش بانوان کرمانشاه هم در رده ملی و هم در سطح بین المللی ظرفیت های قابل توجه دارد.

مدرس و مترجم کتب تاب آوری در کشور، مساله اهمیت ورزش و سلامت اجتماعی را مورد تاکید قرار داد و گفت: ورزش می‌تواند در انسجام اجتماعی،   طراوات و شادابی و سلامتی عمومی هم کارساز باشد.

وی تاکید کرد: ورزش به عنوان یکی از عمده ترین ابزار در ارتقای سلامتی روانی و اجتماعی ابزاری برای توسعه تاب آوری بشمار می‌رود کما اینکه  پژوهش‌های فراوان، برتری تاب آوری روانشناختی ورزشکاران نسبت به غیر ورزشکاران را تایید کرده است.
مقدسی با توجه تبعات اجتماعی زلزله مهیب سال ۹۶ در استان و اهمیت باز سازی اجتماعی، کاهش تنش و کاهش اعتیاد پذیری، خواستار توجه جدی و توسعه فضاهای ورزشی مناطق زلزله رده استان شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha