۱۸ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۹:۴۷
کد خبرنگار: 1014
کد خبر: 84286813
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

هوای نظرآباد برای تمام گروه ها ناسالم شد

کرج - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز گفت: کیفیت هوای شهرستان نظرآباد هم اکنون با شاخص آلودگی ۱۵۳ برای تمام گروه ها ناسالم شده است.

فردین حکیمی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس اعلام ایستگاه های سنجش آلودگی هوای استان البرز، شاخص بر خط کیفیت هوا (ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون) در شهرستان های اشتهارد، فردیس، ساوجبلاغ و کرج نیز بالاتر از حد قابل قبول بوده و برای گروه های حساس ناسالم می باشد.

وی اظهار داشت: این شاخص در شهرستان های ذکر شده به ترتیب ۱۱۸، ۱۲۱، ۱۳۳ و ۱۰۴ اعلام شده است.

حکیمی  گفت: درچنین شرایطی  کاهش ترددهای درون وبرون شهری ، خودداری از اقدامات آلاینده مانند روشن نکردن آتش در معابر، عدم سوزاندن لاستیک یا عملیات قیرکاری و عمرانی ضروری است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز بیان داشت : فعالیت بیماران قلبی و ریوی و مبتلا به آسم در فضای باز برای سلامتی آنان خطرناک است ضمن آنکه  رعایت الگوی مصرف سوخت و دقت لازم در استفاده از وسایل حرارتی مانند آبگرمکن، بخاری و تأسیسات گرمایشی از مهمترین توصیه ها در این وضعیت است.

وی  به وظایف نهادها و سازمان های ذیربط در شرایط ناسالم ۲۰۰-۱۵۱ بر اساس مصوبه شورای عالی ترافیک شهرهای کشور اشاره کرد و گفت: در اجرای این مصوبه بایستی پلیس راهنمایی و رانندگی و فرماندهی انتظامی از تردد تمام وسایل نقلیه موتوری دارای پلاک شخصی، عمومی و دولتی فاقد برچسب معاینه فنی معتبر با توقف و اعمال قانون جلوگیری کند.

وی ادامه داد: همچنین شهرداری ها از انجام تمام فعالیت های عمرانی که موجب تشدید آلودگی هوا می شود؛ مانند ساخت و سازهای شهری، پروژه های عمرانی شهرداری جلوگیری کنند.

حکیمی اضافه کرد: در شرایط اضطرار آلودگی هوا دستگاه های دیگری همچون مراکز بهداشت و درمان، اورژانس، دستگاه های اجرایی، سازمان حفاظت محیط زیست، صنعت و معدن و سازمان پخش فرآروده های نفتی و امثال آن  دارای وظایفی می باشند.

استان البرز دارای ۹ ایستگاه سنجش آلودگی هوا است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =