اورژانس هوایی در سراوان راه اندازی می‌شود

زاهدان- ایرنا- رییس اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: شمار پایگاه های اورژانس هوایی سیستان و بلوچستان بزودی با افزایش یک پایگاه در سراوان به سه پایگاه می‌رسد.

دکتر فریبرز راشدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با پیگیری های انجام شده دانشگاه علوم پزشکی زاهدان مجوز راه اندازی اورژانس هوایی در سراوان از سازمان اورژانس کشور اخذشد و بزودی با همکاری هوا نیروز سپاه در راستایی سیاست های محرومیت زدایی این نهاد انقلابی در آن شهرستان راه اندازی می شود.

وی با اشاره به اهمیت راه اندازی اورژانس هوایی برای نجات جان بیماران افزود: در حوادث پرتلفات، مناطق سخت گذر، ترومای قفسه سینه و زلزله می توان از طریق اورژانس هوایی مصدوم را به موقع به نزدیکترین مرکز درمان منتقل کرد.

رییس اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: با توجه به جمعیت استان و گستردگی و پراکندگی نقاط جمعیتی در کنار آمار بالای تصادفات رانندگی ناشی از قاچاق سوخت و انسان راه‌اندازی اورژانس هوایی ضروری بود که محقق شده است.

راشدی بیان کرد: ۱۷۰ پایگاه اورژانس در ایام نوروز در سطح استان سیستان و بلوچستان  خدمات‌رسانی به شهروندان را انجام می دهند.

وی با اشاره به اینکه هم‌اینک ۹۹ درصد مسیرهای ارتباطی سیستان و بلوچستان تحت پوشش پایگاه‌های اورژانس قرار دارند و هر ۴۰ کیلومتر یک پایگاه وجود دارد، تصریح کرد: نیروهای اورژانس ۱۱۵ همگام با دیگر نیروهای حوزه سلامت در خط مقدم مبارزه با کرونا حضوری فعال داشته و آماده ارائه خدمات پیش بیمارستانی به مددجویان هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha