بیش از ۲۵ هزار متر مربع به فضاهای فرهنگی و ورزشی قزوین افزوده می‌شود

قزوین - ایرنا - رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین گفت: امسال ۲۵ هزار و ۷۱۰ متر مربع زیربنا به فضاهای فرهنگی و ورزشی قزوین افزوده می‌شود.

محمد درافشانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به حوزه وظایف گسترده‌ای که شهرداری‌ها برعهده دارند و اینکه برخی از امور شهری نیز وجه اشتراکی با دستگاه‌های ذیربط دولتی به خصوص در حوزه فرهنگ و ورزش دارد، سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری ها با هدف کاهش و رفع مشکلات و معضلات اجتماعی و فرهنگی شهرها تاسیس و بنا نهاده شد. 

به گفته وی، همکاری با دستگاه‌های اجرایی ذیربط جهت کاهش آسیب های اجتماعی و فرهنگی شهر، برنامه ریزی و نظارت بر امور فرهنگی و اجتماعی با دستگاه های متولی، ایجاد اماکن ورزشی و فرهنگی، نظارت بر فعالیت و عملکرد تشکل‌های تخصصی، ارایه راهکار جهت رفع مشکل و معضلات نواحی منفصل و کم برخوردار، اجرای برنامه‌های فرهنگی و ورزشی و بسیار از امور مشابه را می توان در حوزه فعالیت این سازمان برشمرد.  

درافشانی تاکید کرد: در همین رابطه و از زمان آغاز به کار شورای پنجم، توسعه اماکن فرهنگی و ورزشی در شهر قزوین و نواحی منفصل و کم برخوردار در دستور کار جدی قرار گرفت تا جایی که در همین رابطه عملیات کلنگ زنی ۱۵ پروژه مهم برزمین زده شد که ۲ طرح مورد بهره برداری قرار گرفته و مابقی آنها نیز امسال افتتاح خواهند شد.

وی با اشاره به بهره برداری از طرح خانه‌های فرهنگ منتظری با یک هزار و ۶۰۰ متر مربع زیربنا و میرداماد با ۷۰۰ متر مربع زیربنا، اضافه کرد: هم اکنون نیز عملیات احداث خانه‌های فرهنگ چوبیندر با یک هزار و ۳۵۰ متر مربع زیربنا و ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی، مجاهد با ۶۰۰ متر مربع زیربنا و ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی، ناصرآباد با ۱۲۰۰ متر مربع زیربنا و ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی و خانه فرهنگ اندیشه با ۱۲۰۰ متر مربع زیربنا و ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی از سوی شهرداری قزوین ادامه دارد.

مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین ادامه داد: احداث فرهنگسرای مینودر با چهار هزار و ۵۰۰ متر مربع زیربنا و ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی، مجموعه تئاتر شهر با ۲ هزار متر مربع و ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی، مجموعه ورزشی مینودر با سه هزار متر مربع و ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی، مجموعه ورزشی باهنر با ۱۵۰۰ متر مربع و ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی، پروژه ساخت سوله ورزشی اندیشه با ۱۲۰۰ متر مربع زیربنا و ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی، پروژه ورزشی مشعلدار با یک هزار متر مربع و ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی و پروژه احداث زمین ورزشی نواب جنوبی با یک هزار متر مربع زیربنا و ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی نیز همچنان ادامه دارد.

درافشانی با بیان اینکه احداث نمازخانه پارک ملت قزوین در ۶۰ متر مربع زیربنا و ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی در دست اقدام است، اظهار داشت: عملیات پروژه زمین ورزشی شقایق ۲ با چهار هزار متر مربع و ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی به همراه مرکز نشر آثار امام در خیابان شهید بابایی قزوین در ۲ هزار متر مربع و ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی از دیگر پروژه های در دست احداث شهرداری قزوین است.

بودجه امسال سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری قزوین ۲۲ میلیارد تومان است

وی با اشاره به بودجه ۲۲ میلیارد تومانی این سازمان در سال جاری، افزود: این در حالی است که سال گذشته بودجه این سازمان فرهنگی و ورزشی ۱۷ میلیارد تومان بود که با توجه به اقدامات سازنده و مناسب انجام شده، امسال این میزان بودجه از سوی شورای شهر افزایش پیدا کرد.

درافشانی تاکید کرد: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین یک سازمان بهره بردار بوده و هیچ نقشی در احداث پروژه های عمرانی شهرداری ندارد و تنها وظیفه آن در اختیار گرفتن طرح های فرهنگی و ورزشی به پایان رسیده و مدیریت بر آنها است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =