۲۸۰ نفر برای انتخابات شوراهای روستایی استان سمنان ثبت نام کردند

سمنان-ایرنا- طبق اعلام ستاد انتخابات استان سمنان، تا پایان روز دوم ثبت نام از داوطلبان انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی روستایی، ثبت نام ۲۸۰ نفر از داوطلبان نهایی شد.

به گزارش شامگاه سه‌شنبه ایرنا از کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان سمنان، ۱۱۰ نفر در روز نخست و ۱۷۰ نفر در روز دوم ثبت نام داوطلبان عضویت در انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی روستا در استان نام‌نویسی کردند. 

در دومین روز از ثبت نام شورای اسلامی روستا ۱۷۰ نفر در سطح استان ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۶۳ نفر آقا و ۷ نفر خانم هستند. 

۸۴.۵ درصد به تعداد ۱۴۷ نفر از افراد ثبت نام شده به صورت حضوری و ۱۳.۵ درصد به تعداد ۲۳ نفر به صورت غیر حضوری ثبت نام کردند. 

داوطلبان ثبت نام شورای روستایی روز دوم، از نظر تحصیلات ۹۰ نفر زیر دیپلم، ۳۱ نفر دیپلم، ۱۹ نفر فوق دیپلم، ۲۷ نفر لیسانس، ۷ نفر فوق لیسانس و یک نفر تحصیلات حوزوی دارند. 

در بین شهرهای استان سمنان، در روز دوم ثبت نام شاهرود با ۴۷، دامغان با ۴۲ و میامی با ۲۵ داوطلب بیشترین ثبت نام را داشتند. 

به گزارش ایرنا، از تاریخ ۱۶ فروردین تا روز یکشنبه ۲۲ فروردین از ساعت هشت صبح تا ۱۸ عصر هر روز به صورت حضوری و غیر حضوری در کلیه بخشداری های استان ثبت نام از افراد واجد شرایط شورای روستا صورت می‌گیرد. 

انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا بیست و هشتم خرداد امسال برگزار می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =