بیمارستان امیرکبیر اراک مرکز دوم کرونا اعلام شد

اراک - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: مرکز درمانی امیرکبیر اراک به علت تکمیل ظرفیت تخت‌های بیمارستان امیر المومنین (سانتر اصلی کرونا)، به عنوان مرکز دوم کرونایی انتخاب شد.

به گزارش شامگاه سه‌شنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اراک، دکتر سید "محمد جمالیان" افزود: متاسفانه از آغاز پیک چهارم کرونا و تاختن کرونای انگلیسی بیمارستان امیرالمومنین(ع) به سرعت تکمیل شد و از امروز ۲ بخش از بیمارستان امیرکبیر در کنار سانتر اصلی خدمات درمانی به بیماران کرونایی ارائه می دهد.
وی تاکید کرد: ۶۰ تخت بیمارستانی در مرکز درمانی امیرکبیر برای افراد کرونایی در نظر گرفته شده و چنانچه این روند (عادی انگاری و عدم توجه به رعایت پروتکل های بهداشتی) افزایشی و ادامه دار باشد، باید تدابیر ویژه ای برای افزایش بیمارستان های سوم و چهارم نیز اندیشیده شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک اظهار داشت: وضعیت خوبی پیش بینی نمی شود و به شدت از آینده نگران هستیم چرا که اگر این وضعیت استمرار داشته باشد در آینده ای نه چندان دور تخت عادی برای ارائه خدمت به بیماران کرونایی نخواهیم داشت.
جمالیان ادامه داد: ۶۰درصد نمونه‌های بیماران سرپایی مثبت گزارش شده و بدون تردید پرسنل و کادر درمان دانشگاه علوم پزشکی اراک یک سال بی وقفه و بدون هیچ گونه استراحتی، در ارائه خدمت به مردم کوشا بودند که جای تقدیر دارد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: امید است با تعامل و همکاری مردم و تقویت پتانسیل های موجود بتوانیم موج چهارم را به خوبی کنترل کنیم.

۵۳۸ مورد ابتلای جدید به کرونا ویروس بر اساس آخرین یافته های آزمایشگاهی طی ۲۴ساعت گذشته در استان مرکزی شناسایی شد.

۴۸۰ نفر از بیماران جدید شناسایی شده‌ نیز به صورت سرپایی بوده اند که تا زمان منفی شدن جواب آزمایش و درمان نهایی در منزل قرنطینه شده‌اند.
 با احتساب ۵۳۸ مورد ابتلای جدید، تعداد موارد مبتلا به کرونا از زمان شیوع این ویروس تاکنون به ۴۱ هزار و ۸۹۲ نفر رسید.
 در ۲۴ ساعت گذشته،۳ مورد فوتی در اثر ابتلا به کرونا در استان مرکزی گزارش شد.
شیوع ویروس کرونا از اسفندماه پارسال آغاز شد و استان مرکزی پس از قم در زمره نخستین استان‌هایی بود که موارد ابتلا در آن مشاهده شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =