۱۸۶۵ میلیارد ریال به طرح‌های زیرساختی چهارمحال و بختیاری اختصاص یافت

شهرکرد- ایرنا- رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری گفت: سال گذشته یک‌هزار و ۸۶۵ میلیارد ریال اعتبار برای پرداخت به ۴۶ طرح زیرساختی جهش تولید استان مصوب شد که از این مبلغ ۸۳۶ میلیارد ریال از محل منابع صندوق توسعه ملی تخصیص یافته است.

علی شهریارپور شامگاه سه‌شنبه در نخستین نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: این میزان اعتبار در سال گذشته براساس تفاهم‌نامه منعقد شده بین معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور و استاندار چهارمحال و بختیاری برای طرح‌های برنامه جهش تولید استان تعیین شد.
شهریارپور تصریح کرد: اعتبارات صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح‌های جهش تولید در سطح کشور ۱۵ هزار میلیارد ریال است که ۵.۶ درصد آن به طرح‌های چهارمحال و بختیاری اختصاص یافته است.
وی یادآور شد: چهارمحال و بختیاری از نظر تخصیص منابع پروژه‌های جهش تولید تاکنون رتبه هفتم را در بین استان‌های کشور به خود اختصاص داده است.
شهریارپور اظهار داشت: مبلغ تفاهم‌نامه‌های منعقد شده با بانک‌های عامل برای پرداخت تسهیلات به طرح‌های جهش تولید چهارمحال و بختیاری هفت هزار و ۱۳۰ میلیارد ریال است.
وی گفت: برای این مبلغ تسهیلات، به‌میزان ۵۸۸ میلیارد ریال یارانه سود و کارمزد در نظر گرفته شده است که در مرحله بعدی تخصیص به استان ابلاغ خواهد شد.

به گزارش ایرنا،چهارمحال و بختیاری دارای ۱۰شهرستان با جمعیتی افزون بر  ۹۷۹ هزا ر نفر است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha