دبیرکل جهاد اسلامی: حمله به یمن در راستای نقشه‌های اسرائیل شکل گرفت

تهران – ایرنا- "زیاد النخاله" دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین سه‌شنبه شب با بیان این که به پایداری ملت یمن افتخار می‌کند، افزود: حمله به یمن برای تجزیه کشورهای عربی رخ داد که آمریکا آن را در راستای نقشه‌های رژیم صهیونیستی ایجاد کرد.

به گزارش ایرنا، النخاله در گفت‌وگوی اختصاصی با شبکه "المسیره"یمن افزود: کشتارهای دسته جمعی زیادی در طول ۶سال گذشته و با حمله به یک کشور اسلامی و کشتار کودکان و زنان شکل گرفت.

وی افزود، ما با دیده‌ی مباهات به پایداری ملت یمن علیه حملات ائتلاف می‌نگریم که کم کم مشروعیت خود را از دست می‌دهد.

النخاله گفت: ملت یمن هدف حمله گروهی از کشورهای عربی قرار گرفت که به عربستان محدود شده است.

وی افزود: همبستگی و ارتباط و موضع روشن ملت یمن در خصوص این ملت را هیچ ملت دیگری نشان نداده است و یمنی‌ها مایه مباهات و افتخار ما هستند.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین افزود: ملت فلسطین در سایه محاصره تنها به حال خود رها شد و ملت یمن نیز بخشی از ملل عرب است که حملاتی علیه آن شکل گرفت.

النخاله افزود: منطقه‌ عربی برای متلاشی شدن و تجزیه، توسط آمریکا و به نفع پروژه صهیونیستی هدف حمله قرار گرفت.

وی گفت: یمن دوقلوی فلسطین در مقاومت و پایداری خواهد بود و ما به صورت مداوم شاهد حمایت یمنی‌ها از آرمان ملت فلسطین هستیم.

وی بار دیگر تصریح کرد: حمله به یمن در راستای طرح صهیونیستی است اما ملت یمن توانستند که راه این حملات را سد کنند.

النخاله در ادامه به توافق شکست خورده اسلو پرداخت و گفت: این توافق نقشه و طرح رژیم صهیونیستی بود که فلسطینی‌ها آن را امضا کردند و نتیجه آن هم این شد که مردم ما به یک اقلیتی در کنترل اسرائیل تبدیل شد.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین تصریح کرد: فلسطینی‌ها در درون یک زندان بزرگ [در کنترل اسرائیل] زندگی می‌کنند و می گویند که این صلح و همزیستی است که چنین سخنانی، ادعاهایی بیهوده است.

النخاله اضافه کرد: حکومت‌های عرب به دنبال آن هستند که ملت فلسطین و ملل عرب را با نقشه صهیونیستی معاوضه کنند.

وی تصریح کرد: نمی‌توان پذیرفت که یک نقشه و طرح اسرائیلی در خاک فلسطین تشکیل شود و وظیفه ماست که بجنگیم و به مبارزه ادامه دهیم.

النخاله در بخش دیگری از سخنانش به دشمنی غرب با ایران پرداخت و گفت: علت هجمه‌ها به ایران این است که این کشور مخالف نقشه صهیونیستی و حامی ملت فلسطین است.

وی گفت: ما باید به پایداری، مبارزه و جنگ ادامه دهیم، اگر در این میدان شهید شویم به پیروزی رسیده‌ایم اما با این وجود نباید اجازه دهیم که نقشه صهیونیست‌ها در منطقه چیره شود.

النخاله با اشاره به موضوع عادی سازی روابط امارات با اسرائیل تصریح کرد: امارات با کمک مالی به اسرائیل نزدیک می شود و به دنبال اثبات اخلاص خود به تل‌آویو است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =