۱۷ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۲۱:۳۵
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 84286532
۰ نفر

برچسب‌ها

فرانسه از سرگیری مذاکرات هسته ای ایران در وین استقبال کرد

تهران- ایرنا- سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه گفت: پاریس از سرگیری مذاکرات هسته ای به میزبانی وین استقبال می کند و این رایزنی ها باید به سرعت منجر به توافق در مورد اقدامات لازم برای بازگشت ایران و ایالات متحده به طور کامل با توافق هسته ای شود.

به گزارش ایرنا، سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه در کنفرانس خبری روز سه شنبه در پاسخ به سوالی در مورد اینکه چه موفقیتی با توجه به برگزاری اولین دور از مذاکرات هسته ای در وین محقق می شود، گفت: همانطور که لودریان وزیر امور خارجه فرانسه در سوم آوریل (۱۴ فروردین) به همتای ایرانی خود یادآوری کرد، فرانسه از آغاز مجدد مذاکرات هسته ای امروز در وین استقبال می کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه افزود: این رایزنی ها باید به سرعت منجر به توافق در مورد اقدامات لازم برای بازگشت ایران و ایالات متحده به طور کامل با توافق هسته ای شود.

هجدمین نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور هیئت‌هایی از گروه کشورها ۴+۱ و همچنین ایران در وین، پایتخت اتریش برگزار شد.
هدایت هیات ایرانی را  عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه ایران برعهده داشت و "انریکه مورا" معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا به نمایندگی از این اتحادیه در این نشست حضور پیدا کرد.

همچنین نمایندگانی از کشورهای بریتانیا، فرانسه، آلمان، روسیه و چین نیز در این جلسه شرکت کردند.

عراقچی در گفت‌وگو با خبرنگاران اعلام کرد، رفع تحریم‌های آمریکا نخستین و اصلی‌ترین اقدام برای احیای برجام به شمار می‌رود.

معاون سیاسی وزیر امورخارجه ایران در ادامه افزود: ایران آمادگی دارد به محض رفع تحریم‌ها و پس از راستی‌آزمایی، اقدامات جبرانی هسته‌ای خود را متوقف کرده و به اجرای کامل برجام بازگردد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =