استاندار:مشکلات حوزه تولید در چهارمحال وبختیاری باید شناسایی شود

شهرکرد- ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به‌نام «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» گفت: مشکلات و موانع حوزه تولید استان باید از سوی دستگاه‌های متولی شناسایی و ارائه شود.

اقبال عباسی شامگاه سه‌شنبه در نخستین نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: این مشکلات و موانع پس از دسته‌بندی، به معاونت سرمایه‌گذاری وزارت کشور اعلام شود.
وی افزود: مسوولان به تحقق شعار امسال‌ توجه جدی داشته باشند تا بتوان ضمن پشتبانی از این حوزه در راستای رفع موانع اقدام کنند.
عباسی تصریح کرد: پشتیبانی از تولید مسیرهای متفاوتی دارد که تمامی آنها مربوط به دستگاه‌های اجرایی نیست و حوزه قضایی، بازرسی، بانک‌های عامل، شرکت‌های دولتی و مردم نیز برای تحقق اهداف آن کمک کنند.
وی یادآور شد: براساس دستور رییس قوه قضاییه، هیچ اقدامی نباید به تعطیلی تولید منجر شود و در همین راستا بانک‌های عامل در صورت بدهی یک واحد تولیدی، حق ندارد آن طرح را تعطیل کند.
استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به لزوم تهیه فهرستی از واحدهای تولیدی ورشکسته در چهارمحال استان اظهار داشت: هیچ واحد تولیدی نباید به‌علت ورشکستگی تعطیل شود.
عباسی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: شرکت شهرک‌های صنعتی، امور اراضی و منابع‌طبیعی و آبخیزداری زمین‌های دولتی واگذار شده به بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری را که تاکنون اقدامی در آن‌ها انجام نشده، شناسایی و بازپس‌گیری کنند.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری نیز گفت: متقاضیان برای استفاده از شرایط کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید باید از طریق سامانه به نشانی الکترونیکی https://tashil.stsm.ir درخواست خود را ثبت کنند.
سجاد رستمی تاکید کرد: همچنین دستگاه‌های اجرایی می‌توانند برای پیگیری مصوبات مربوط به کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید از طریق سامانه به نشانی الکترونیکی https://hamahang.stsm.it اقدام کنند.
به گزارش ایرنا، اعضای کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید چهارمحال و بختیاری مشکلات مرتبط با امور مالیاتی یکی از واحدهای تولیدی آب معدنی در استان رابررسی و پیشنهادات مربوط به رفع آن را ارائه و مصوب کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =