۵۶۶ داوطلب شوراهای روستایی در کهگیلویه و بویراحمد نام نویسی کردند

یاسوج- ایرنا- رئیس ستاد انتخابات کهگیلویه وبویراحمد گفت: ۵۶۶ داوطلب شوراهای اسلامی روستایی استان در دو روز نخست مهلت قانونی نام نویسی کردند که تاکنون ثبت نام 402 نفر نهایی شده است.

فتاح محمدی سه شنبه شب در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:۹۴ درصد از داوطلبان ثبت نام شده شوراهای روستایی در کهگیلویه و بویراحمد مرد و۶ درصد دیگر این افراد زنان هستند.

وی با اشاره به اینکه نام نویسی از داوطلب شرکت در انتخابات روستایی استان روز دوشنبه گذشته آغاز شده است تاکید کرد: داوطلبان تا ساعت ۱۸ روز بیست و دوم فروردین برای ثبت نام فرصت دارند..

رییس  ستاد انتخابات کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: داوطلبان عضویت در انتخابات شوراهای اسلامی روستا و تیره‌های عشایری می توانند از طریق مراجعه حضوری به بخشداری محل سکونت یا به صورت غیر حضوری و  از طریق اپلیکیشن موبایلی،نسخه ویندوز و قابل نصب بر روی رایانه و دفاتر پیشخوان دولت در شهرها و روستاها نیز ثبت نام خود را انجام دهند.

وی ادامه داد: داوطلبان  انتخابات شوراهای اسلامی روستا حتما باید با شماره تلفنی (تلفن همراه) که شخص داوطلب، مالک آن باشد. ، ثبت نام خود را تکمیل کند.

محمدی از داوطلب خواست برای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا نام نویسی را به صورت غیرحضوری انجام دهند.

وی عنوان کرد: این انتخابات در روستاها و مناطق عشایری با حداقل ۲۰ خانوار یا یکصد نفر جمعیت برگزار خواهد شد.

کهگیلویه وبویراحمد دارای یکهزار و ۶۷۶ روستای دارای سکنه است که حدود ۷۰۰ روستای آن بالای ۲۰ خانوار جمعیت دارد.

این استان بیش از ۷۲۳ هزار نفر جمعیت دارد که حدود ۴۰ درصد این جمعیت در روستاها زندگی می کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =