ورود تورهای گردشگری به اصفهان لغو شد

اصفهان- ایرنا- سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان گفت: لغو فوری تورهای گردشگری به ویژه تورهای ترکیه به اصفهان در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا به تصویب رسید.

به گزارش ایرنا، حجت الله غلامی سه شنبه شب در حاشیه هفتاد و هشتمین ستاد استانی مقابله با کرونا در جمع خبرنگاران افزود: وضعیت استان اصفهان در جلسه امروز مورد بررسی قرار گرفت و ۱۷ شهرستان استان در وضعیت قرمز و نارنجی و هفت شهرستان وضعیت زرد دارند.

وی ادامه داد: اصفهان، لنجان، گلپایگان، کاشان، فریدن، شاهین شهر، خوانسار، سمیرم، نجف آباد در وضعیت قرمز و نائین، مبارکه، خمینی شهر، تیران و کرون، بوئین‌ میاندشت، اردستان و اران و بیدگل در وضعیت نارنجی قرار دارند.

وی با بیان اینکه وضعیت استان به لحاظ شیوع کرونا مطلوب نیست، ادامه داد: با توجه به آمار دانشگاه‌های علوم پزشکی اصفهان و کاشان بستری‌ها نسبت به اوایل سال ۶ برابر و فوتی‌ها سه برابر شده است.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان با بیان اینکه تست‌های مثبت که در اسفندماه ۱۰ درصد بود اکنون به بیش از ۴۷ درصد رسیده است، اظهار کرد: این بیانگر این است که بیمارستان‌ها رو به اشغال شدن تخت‌هاست که در این جلسه مقرر شد بیمارستان‌های صحرایی در ۲ نقطه استان راه اندازی شود.

وی اضافه کرد: محدودیت‌های پنجگانه طرح جامع هوشمند با قوت و قدرت از فردا چهارشنبه در سطح استان عملیاتی خواهد شد.

غلامی بیان کرد: مقرر شد چک‌های برگشتی همه اصناف به مدت ۲ هفته توسط بانک‌ها برگشت داده نشود و در صورت برگشت رفع اثر شود.

وی اظهار داشت: همچنین به تمامی فرمانداری شهرستان‌ها ابلاغ شد که ستادهای شهرستانی را تشکیل و تیم‌های بازرسی و نظارت با کمک بهداشت و درمان در ۱۷ شهرستان استان فعال شود.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان ادامه داد: مقرر شد اتاق اصناف تیم‌های بازرسی را فعال و برخورد جریمه‌ای با افراد خاطی دستورالعمل‌های بهداشتی از جمله پلمب ۲ هفته‌ای فروشگاه‌ها و کسب و کار در دستور کار قرار دهد.

وی گفت: جرایم یک میلیونی برای ورود پلاک‌ خودروهای غیر بومی و ۲۰۰ هزار تومانی برای افرادی که محدودیت‌های شبانه را رعایت نمی‌کنند اعمال می‌شود.

غلامی تصریح کرد: مدارس، دانشگاه‌ها، ‌آموزشگاه‌های عالی و خصوصی و حوزه علمیه، نماز جمعه و مراسم مذهبی و آئینی و آرامستان‌ها در شهرستان‌های با وضعیت نارنجی و قرمز تعطیل است.

وی اضافه کرد: با توجه به بررسی کمیته حمل و نقل اتوبوسرانی روزانه ۱۶۰ هزار مسافر و مترو سی هزار مسافر جا به جا می‌کند از این رو تا زمانی که سیستم حمل و نقل عمومی به مرحله اشباع نرسد طرح زوج و فرد اجرایی می شود.

در استان اصفهان امور بهداشتی و درمانی ۲۲ شهرستان با حدود چهار میلیون و ۵۰۰ هزار نفر زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و ۲ شهرستان کاشان و آران و بیدگل با حدود ۵۰۰ هزار نفر جمعیت زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی کاشان است.

براساس آخرین اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌ پزشکی تاکنون یک میلیون و ۹۶۳ هزار و ۳۹۴ نفر در کشور به کرونا مبتلا شدند و ۶۰ هزار و ۵۰۶ نفر براثر این بیماری جان باختند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =