نماز عبادی سیاسی جمعه ۲۰ فروردین ماه در استان مرکزی اقامه نمی‌شود

اراک - ایرنا - رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان مرکزی گفت: نماز عبادی، سیاسی جمعه این هفته ( ۲۰ فروردین) به‌دلیل شیوع ویروس کرونا و اجرای طرح محدودیت کرونایی در هیچ نقطه‌ای از استان اقامه نمی‌شود.

حجت‌الاسلام «هادی میرزایی» عصر سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: براساس ابلاغیه شورای سیاستگذاری ائمه جمعه و پس از اعلام شهرهای قرمز و بحرانی از سوی ستاد مقابله با ویروس کرونا، تصمیم گرفته شده که نماز جمعه این هفته در هیچ‌کدام از شهرهای استان مرکزی اقامه نشود.

وی بیان کرد: اقامه نماز جمعه امری واجب است اما در شرایط فعلی و حفظ جان مردم این مهم لغو شده و انتظار است همه برای قطع زنجیره این بیماری، پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

پیش از شیوع ویروس کرونا، نماز عبادی و سیاسی جمعه در ۳۲ نقطه شهری استان مرکزی اقامه می‌شد.
بر اساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ۱۷ هزار و ۴۳۰ بیمار جدید کرونا در کشور شناسایی شدند و با فوت ۱۷۴ نفر دیگر از هموطنان مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در شبانه روز گذشته، تعداد جان باختگان این بیماری در ایران به ۶۳ هزار و ۵۰۶ نفر رسید.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سیما سادات لاری روز سه شنبه افزوده است: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر روز (۱۷ فروردین) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۱۷ هزار و ۴۳۰ نفر بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و دو هزار و ۳۶۹ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۹۶۳ هزار و ۳۹۴ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت گفته است: تاکنون یک میلیون و ۶۶۷ هزار و  ۷۹ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

لاری اعلام کرده است: هم اکنون ۸۸ شهرستان قرمز و ۱۳۹ شهرستان نارنجی هستند و بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا مسافرت «از» و «به» شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی، ممنوع است. همچنین ۱۹۸ شهرستان در وضعیت زرد و ۲۳ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.


سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =