آمار داوطلبان شوراهای اسلامی روستایی خراسان شمالی به یکهزار نفر رسید

بجنورد- ایرنا- دبیر ستاد انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، ششمین دوره شورای اسلامی شهرها و روستاها و عشایری خراسان شمالی گفت: آمار ثبت نام داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی روستاهای این استان به یک هزار و ۳۹ نفر رسید.

هادی رجایی نیا  سه شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود :  ۵۸۴ نفر از این داوطلبان در دومین روز شروع رسمی ثبت نام از شوراهای اسلامی روستاها دراین استان نامنویسی کردند.
وی تعداد داوطلبانی که در نخستین روز ثبت نام اقدام به نامنویسی کردند را ۴۵۵ نفر اعلام کرد.
وی اضافه کرد : تاکنون مدارک ۹۴۷ نفر از این داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی روستاهای این استان به تایید فرمانداران شهرستان های استان رسید و مابقی نیز در دست بررسی است.
به گفته وی از داوطلبانی که تاکنون مدارکشان به تایید فرمانداری ها رسید، ۹۰۴ نفر را مرد و مابقی را زنان تشکیل می دهند که ۶۸۶ نفر از این افراد دارای حداقل یک دوره سابقه عضویت در شوراهای اسلامی را در کارنامه شان دارند.
ثبت نام داوطلبان شوراهای اسلامی روستایی از روز گذشته ۱۶ فروردین ماه سال جاری همزمان با سراسر کشور در استان خراسان شمالی نیز شروع شد.
روستاییان اسفراین صدرنشین 
مدیرکل دفتر سیاسی ، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری خراسان شمالی اظهارداشت: بیشترین داوطلبان ثبت نامی عضویت در شوراهای اسلامی روستایی با ۲۲۰ نفر مربوط به شهرستان اسفراین در جنوب این استان است.
وی تعداد داوطلبان هفت شهرستان دیگر را به ترتیب بجنورد ۱۴۵ ، شیروان ۱۸۶، مانه و سملقان ۱۳۲ ، راز و جرگلان ۱۲۸، فاروج ۸۸ ، جاجرم ۳۱ و گرمه ۱۷نفر اعلام کرد.

در استان خراسان شمالی طبق آخرین آمار سرشماری عمومی نفوس و مسکن یکهزار و ۲۹۹ آبادی و روستا وجود دارد که انتخابات شوراهای اسلامی در ۷۴۰ روستای بالای ۲۰ خانوار جمعیت برگزار می شود.

هم اینک ۲ هزار و ۳۰۰ نفر عضو شوراهای اسلامی روستا در خراسان شمالی هستند.
پیش از این نیز برای عضویت در شوراهای اسلامی ۲۴ شهر استان خراسان شمالی که ثبت نام آن از ۲۰ تا ۲۶ اسفندماه سال قبل انجام شد نیز ۷۰۱ نفر برای کسب ۲۰۷ کرسی اصلی و علی البدل این کرسی شهری ثبت نام کردند.

خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۵۶ درصد از این جمعیت در ۲۴ شهر و مابقی در روستاهای این استان سکونت دارند.

انتخابات  سیزدهمین دوره رییس جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهری ، روستایی و عشایری  و میاندوره ای پنجمین دوره خبرگان رهبری و یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به طور همزمان  ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ برگزار می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =