اجرای طرح آرامسازی حرکت در تقاطع ولیعصر - زرتشت

تهران- ایرنا- رئیس اداره مهندسی ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ از اجرای طرح آرامسازی حرکت در تقاطع ولیعصر - زرتشت با تغییر جنس رویه راه و مراحل پایانی آن خبر داد.

به گزارش ایرنا از روز سه‌شنبه پایگاه خبری پلیس تهران، سرهنگ مصطفی زینی‌وند در این خصوص بیان داشت: طی این طرح، ارتفاع سطح تقاطع نسبت به سایر معبر افزایش نسبی پیدا کرده و همچنین بجای آسفالت از سنگفرش استفاده شده است و این موضوع سبب می‌شود تا از سرعت وسایل نقلیه در زمان عبور از تقاطع کاسته شود و با ایمنی بیشتری عبور کنند.

وی افزود: این اقدام یکی از تکنیک‌های آرامسازی جریان ترافیک در تقاطع‌ها بوده و موجب ارتقای ایمنی تردد کاربران ترافیک می‌شود.

رئیس اداره مهندسی ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ گفت: طی برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته مقرر شده تا با همکاری شهرداری تهران این طرح در چند نقطه دیگر در خیابان ولیعصر هم اجرا شود.

زینی‌وند تاکید کرد: یکی از دغدغه‌های موارد در اجرای این طرح، سطح صاف و صیقلی سنگ‌های بکار رفته است که می تواند موجب لغزندگی و کاهش ضریب اصطکاک بویژه در زمان بارش نزولات آسمانی باشد و به همین دلیل با هماهنگی‌های صورت گرفته با شهرداری، نسبت به کف تراشی و اصلاح سطح سنگ‌ها جهت ایجاد زِبری لازم اقدام خواهد شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =