انیماتور کرمانشاهی برگزیده جشنواره بین المللی یاریگران زندگی شد

کرمانشاه- ایرنا- انیمیشن کوتاه «هراس» از کرمانشاه یکی از برگزیدگان جشنواره بین المللی فرهنگی، هنری یاریگران زندگی شد.

به گزارش ایرنا، روز سه‌شنبه اختتامیه مجازی این جشنواره توسط ستاد مبارزه با مواد مخدر برگزار شد و «جلال نعیمی» با پویانمایی «هراس» یکی از  ۱۰ جایزه این جشنواره را از آن خود کرد.

موضوع این پویانمایی پدری معتاد است که فرزند خردسالش را وادار به تکدی‌گری می‌کند.

این پویانمایی پیش از این در جشنواره «رویش» رتبه بهترین انیمیشن کوتاه کشور را کسب کرده و در جشنواره هایی در مالزی و ایتالیا جزو کاندیداهای اصلی دریافت جایزه بوده است.

نعیمی سال ۲۰۰۴ میلادی نیز با پویا نمایی «پرانتز» در کشور فرانسه جایزه گرفته است.

در مراسم اختتامیه این جشنواره دبیر شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه گفت: مبارزه با تولید و توزیع مواد مخدر جزو چالش های جهانی اکثر کشورهای دنیاست و کشور ما نیز به لحاظ موقعیت استراتژیک و همسایگی با ۲ کشور افغانستان و پاکستان در مسیر ترانزیت مواد مخدر به اروپا قرار گرفته است.

«کیوان گلاوری» بر درماندگی دنیا در بحث ریشه کنی مواد مخدر اشاره کرد و افزود: اکثر سیاستمداران و کارشناسان در دنیا به این نتیجه رسیده اند که به دلیل انگیزه های مالی موجود در مواد مخدر نمی توان آینده ای برای حذف آن متصور بود ، لذا باید برنامه ها بیشتر بر پیشگیری و کاهش آسیب ها متمرکز شوند.

وی با اشاره به اسناد بالا دستی مبارزه با مواد مخدر در کشور و اجرای سیاست های مختلف در طول سالها، اظهار داشت: کارسازترین راه پیشگیری است و این موضوع در کوتاه مدت امکان اشاعه ندارد بلکه در برنامه های بلند مدت جواب می دهد.

دبیر شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه برگزاری جشنواره طرح یاریگران زندگی را یکی از برنامه های پیشگیرانه این ستاد در سطح کشور دانست و گفت: این جشنواره با همکاری ۱۰ سازمان برگزار شده و در فراخوان اولیه ۱۰ هزار اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده که در نهایت ۵۰۰ اثر برای رقابت پذیرفته شده اند.

استفاده از ظرفیت سمن ها در مبارزه با مواد مخدر

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه نیز در این مراسم با اشاره به برگزاری جشنواره استانی کالاها و محصولات فرهنگی پیشنهاد داد تا با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر بخشی از این جشنواره به موضوع پیشگیری از اعتیاد اختصاص داده شود.

«مظفر تیموری» ظرفیت های هنری و نمایشی استان را بستر خوبی برای پرداختن به برنامه های پیشگیری از مواد مخدر دانست و افزود: در این مسیر اگر سازمان های مردم نهاد و دستگاه های اجرایی یکی نشوند در مبارزه موفق نخواهند بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =