۱۷ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۲۰:۲۵
کد خبرنگار: 890
کد خبر: 84286419
۰ نفر

برچسب‌ها

استاندار یزد: جهت گیری آموزش و پرورش متناسب با توسعه باشد

یزد -ایرنا - استاندار یزد گفت: باید جهت گیری ها در آموزش و پرورش اصلاح شود تا بتوان نیروی انسانی متناسب با توسعه استان را تامین ، تربیت و پرورش داد.

به گزارش ایرنا محمدعلی طالبی عصر سه شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان یزد که با حضور محسن جاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش برگزار شد، افزود والدین یزدی توجه ویژه ای به تعلیم و تعلم فرزندان خود دارند و ۲۶ سال صدرنشینی دانش آموزان استان در آزمون سراسری دانشگاه ها موجب  شد تا گفتمان حمایت از آموزش و پرورش در این منطقه فراگیر شود.

رییس شورای آموزش و پرورش استان یزد اظهار کرد: گرچه از کنکورزدگی ضربه هایی خورده ایم اما نمی توان توجهی که از این رهگذر متوجه  آموزش و پرورش استان شد، آن را منکر شد.

وی تصریح کرد: بخش خصوصی در استان یزد جدا از مدرسه سازی، توجه ویژه ای به تامین نیازهای آموزش و پرورش دارد که شایسته تجلیل است اما با وجود همه این ظرفیت ها مشکلاتی در این حوزه به ویژه در زمینه فضاهای آموزشی وجود دارد. .

استاندار یزد  با بیان این ذهنیت  که در مدارس یزد مشکلی وجود ندارد ،گفت:  اگر اندکی از مرکز شهر فاصله گرفته شود ، مسایل و مشکلات عدیده ای به چشم می آید. 

طالبی اظهار  امیدواری کرد که یکی از دستاوردهای سفر امروز وزیر آموزش و پرورش به یزد، افزایش اعتبار  باشد و دولت مشارکت بیشتری در  تکمیل پروژه های خیری داشته باشد.

وی، کمبود نیروهای خدماتی را نیز از جمله مشکلات آموزش و پرورش یزد بیان کرد  و گفت: تاکنون تلاش ها  برای رفع این مشکل به نتیجه نرسیده است.

طالبی ادامه داد: در بسیاری از موارد افراد خیری که زمین در اختیار آنها قرار نگرفت، از همکاری بازماندند .

وی با اشاره به نقدهایی که به نظام آموزشی در زمینه محتوای آموزشی وجود دارد، گفت: در یزد نیاز به تغییر محتوای آموزشی به شدت احساس می شود زیرا با افزایش روزافزون آمار بیکاران فارغ التحصیل مواجه هستیم.

طالبی ادامه داد: اکنون یزد در آمار بیکاری در میان ۳۱ استان کشور در ردیف سوم قرار دارد اما در عین حال بسیاری از شهرستان ها با کمبود نیروی کار مواجه است که این امر مهاجرت را برای یزد به دنبال دارد که این مهاجرت اغلب معطوف به مهاجرت کارگران ساده و بدون تخصص است.

وزیر آموزش و پرورش برای افتتاح چند طرح آموزشی و شرکت در اجلاس سراسری نماز امروز وارد شهر یزد شد و در بدو ورود به فرودگاه بین المللی شهید صدوقی مورد استقبال استاندار و شماری از مسوولان و مدیران وزارتخانه در استان قرار گرفت. 

 دیدار با امام جمعه، نشست با مدیران مدارس در بستر شبکه شاد و دیدار مجازی با معلمان استان،  از برنامه‌های سفر یک روزه وزیر آموزش و پرورش به یزد بود.

شرکت شورای آموزش و پرورش و شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش، آغاز عملیات اجرایی  فاز ۲ طرح اقدام ملی مسکن فرهنگیان استان یزد و افتتاح چند طرح آموزشی از دیگر برنامه های این سفر است. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =