آمار دواطلبان شورای روستاهای خراسان شمالی به هزار و ۶۸۴ نفر رسید

بجنورد- ایرنا- دبیر ستاد انتخابات سیزدهمین دوره انتخابات رییس جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستای خراسان شمالی گفت: آمار ثبت نام داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی روستاهای این استان به یک هزار و ۶۸۴ نفر رسید که مدارک هزار و ۵۷۱ به تایید فرمانداران شهرستان‌های استان رسیده است.

هادی رجایی نیا شامگاه چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: داوطلبانی که تاکنون مدارکشان به تایید فرمانداری ها رسید، هزار و ۴۹۸ نفر را مرد و مابقی را زنان تشکیل می دهند.

وی با بیان اینکه بیشترین داوطلبان ثبت نامی عضویت در شوراهای اسلامی روستایی با ۳۴۳ نفر مربوط به شهرستان اسفراین است، یادآور شد: داوطلبان هفت شهرستان دیگر به ترتیب در شهرستان بجنورد ۲۴۲ نفر، شیروان ۳۱۹ نفر ، مانه و سملقان ۲۴۳ نفر ، رازوجرگلان ۲۱۰ نفر ، فاروج ۱۳۸ نفر، جاجرم ۵۲ نفر و گرمه ۲۴ نفر ثبت نام کرده اند.

ثبت نام داوطلبان شوراهای اسلامی روستایی از ۲ روز گذشته ۱۶ فروردین ماه سال جاری همزمان با سراسر کشور در استان خراسان شمالی نیز شروع شد.

در استان خراسان شمالی طبق آخرین آمار سرشماری عمومی نفوس و مسکن یک هزار و ۲۹۹ آبادی و روستا وجود دارد که انتخابات شوراهای اسلامی در ۷۴۰ روستای بالای ۲۰ خانوار جمعیت برگزار می شود.

هم اینک ۲ هزار و ۳۰۰ نفر عضو شوراهای اسلامی روستا در خراسان شمالی هستند.

پیش از این نیز برای عضویت در شوراهای اسلامی ۲۴ شهر استان خراسان شمالی که ثبت نام آن از ۲۰ تا ۲۶ اسفندماه سال قبل انجام شد نیز ۷۰۱ نفر برای کسب ۲۰۷ کرسی اصلی و علی البدل این کرسی شهری ثبت نام کردند.

خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۵۶ درصد از این جمعیت در ۲۴ شهر و مابقی در روستاهای این استان سکونت دارند.

انتخابات  سیزدهمین دوره رییس جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهری ، روستایی و عشایری  و میاندوره ای پنجمین دوره خبرگان رهبری و یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به طور همزمان  ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ برگزار می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =