استاندار: دانش‌بنیان‌های سمنان کمک ۵۰ میلیارد ریالی نیاز دارند

سمنان- ایرنا- استاندار سمنان گفت: درخواست ۵۰ میلیارد ریالی برای کمک به شرکت‌های فناوری و استارتاپ‌های استان مورد بررسی قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، علیرضا آشناگر عصر سه‌شنبه در نشست شورای اداری استان سمنان با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در سالن یادگار امام(ره) استانداری ابراز داشت: دانش بنیان‌ها نقشی مهم در توسعه استان دارند و انتظار می‌رود مورد توجه و حمایت بیش از پیش قرار بگیرند و موانع سر راهشان رفع شود.

وی ادامه داد: بیش از ۹۰ درصد مصوبه‌های سفرهای قبل معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری محقق شد و علت تحقق نیافتن برخی مصوبه‌ها کم‌کاری مدیران استان سمنان بود.

وی با اشاره به ظرفیت‌های استان سمنان در بخش‌های مختلف مانند معادن و صنایع، گفت: خام فروشی از موانع استان در بخش معدن است و تلاش شده کمک به توسعه دیجیتال و استارتاپ‌ها با همکاری سه جانبه بین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، استانداری سمنان و سازمان فنی و حرفه‌ای دنبال شود.

آشناگر با اشاره به دستور رئیس جمهوری برای راه‌اندازی یک مرکز یا واحد نوآوری در هر استان، افزود: با توجه به ظرفیت استان سمنان، درخواست راه‌اندازی سه کارخانه دانش بنیان در شهرستان‌های سمنان، شاهرود و دامغان، پیشنهاد شد که هر سه  کارخانه مورد موافقت قرار گرفت.

وی اضافه کرد: کمک ۲۰ میلیارد ریالی برای صندوق پژوهش و فناوری بلاتکلیف مانده و انتظار می‌رود در این زمینه کمک شود و سهم پارک علم و فناوری استان سمنان در نظرگرفته شود و با افزایش سرمایه کلی برای حل مشکلات کمک شود.

استاندار سمنان بیان کرد: موافقت برای کمک ۱۰۰ میلیارد ریالی به دانشگاه سمنان برای احداث مجتمع فناوری در استان ارزشمند و در توسعه دانش‌بنیان‌ها در استان کمک کننده است.

وی یادآور شد: احداث ساختمان جدید بنیاد نخبگان در استان سمنان محقق نشد و اکنون کمک ۳۰ میلیارد ریال برای نوسازی ساختمان نیاز است.

آشناگر تصریح کرد: کمک ۵۰ میلیارد ریالی برای انجام کارهای فناورانه به خصوص در پردیس کیانی شهمیرزاد در شهرستان مهدیشهر، شاهرود و دامغان مورد توجه باشد.

استاندار سمنان گفت: وثیقه بانکی مشکل جدی برای فعالان حوزه دانش بنیان است و چون فعالان این حوزه  نوپا هستند اگر حمایت نشوند، دچار مشکل خواهند شد و انتظار می‌رود با کمک به دانش‌بنیان‌ها در این زمینه به توسعه استان کمک شود.

به گزارش ایرنا، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری صبح امروز گام اول ساختمان کارگاهی رویش فناوری و مراکز رشد شماره ۲ و نوآوری آب، انرژی و کشاورزی را در شاهرود افتتاح کرد.

وی در ادامه بعد از بازدید از شرکت های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و ماشین آلات و همچنین محل پیشنهادی پردیس فناوری و نوآوری (کارخانه نوآوری) ، مرکز نوآوری‌ها و فناوری‌های زمین‌شناسی، معدن و صنایع معدنی را افتتاح و با حضور در شهرک صنعتی شاهرود از خط تولید شرکت دانش‌بنیان ریخته‌گری دقیق پارس و شرکت دانش‌بنیان شتابدهی نوآوری و تجاری‌سازی فناوری‌های انرژی بازدید کرد.

معاون رئیس جمهوری در ادامه سفر یک روزه خود به استان سمنان به شهرستان دامغان رفت و  با حضور در دانشگاه دامغان ضمن بازدید از نمایشگاه محصولات دانش‌بنیان و آزمایشگاه مرکزی دانشگاه دامغان،  آزمایشگاه میکروسکوپ الکترونی FE-SEM  را افتتاح کرد.

معاون علمی و پژوهشی رئیس جمهوری عصر امروز در شهرستان سمنان علاوه بر افتتاح دو طرح، در نشست شورای اداری استان در استانداری حضور یافته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =